Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów i na rozbudowy tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest niemal od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które eliminują przebarwienia i poprawiają kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na efekt musieli czekać aż do końca leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można wykonać mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zespoić się z kością, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wspaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie widoczniejsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a obok tego eliminuje do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest całkiem komfortowy i nie pożera wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować moc lampy i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić również przy użyciu protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się od razu na zęby. Pod licówkami można ukryć trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę korekty małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

Stomatologia estetyczna