dj na wesele bydgoszcz dj na uroczystości dobry dj
Bezalkoholowe wesele tylko z dobrym dj-em
2 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – zadbaj o szczegóły swojej nieruchomości
1 czerwca, 2017

Wideofilmowanie to świetny pomysł na uchwycenie najpiękniejszych chwil podczas własnego wesela. Film z wesela to najpiękniejsza pamiątka nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla znajomych. Prawdopodobnie każdy z nas po kilku latach lubi oglądać swoje wesele. Ja na przykład mój film z wesela oglądałam już z 10 razy, mimo, że zostałam żoną praktycznie 3 lata temu. Kamerzysta uchwycił to co najistotniejsze – uczucia, poruszenie, uśmiech i radość. Przez to kocham wracać do mojego filmu z ślubu, bo przywołuje najistotniejszą chwilę mojego życia. Naturalnie jest to zasługą kamerzysty ślubnego, który stanął na wysokości zadania i wybrał najlepsze kadry z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja planowałam ślub jakiś czas temu. Dobrze rozumiem ile trudności może sprawić jego przygotowanie. Wynajęcie sali weselnej, decyzja w kwestii odpowiedniej sukienki ślubnej i naturalnie, jak sugeruje temat, zatrudnienie stosownego kamerzysty na wesele. Uwierzcie mi, profesjonalny kamerzysta ślubny to absolutny skarb. Mi zależało na tym aby, specjalista od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt dużo. Mieliśmy bardzo ograniczony budżet, zatem interesowały nas oferty z rodzaju „tanie wideofilmowanie”, albo „niedrogi kamerzysta na wesele”. W tym momencie mogę Wam powiedzieć, że osoby oferujące się takimi określeniami wcale nie są takie tanie. Jeśli planujesz wynająć dobrego kamerzystę weselnego zacznij, identycznie jak My pytać się najbliższych. My wynajęliśmy kamerzystę z polecenia mojej dobrej znajomej. I dziś w naszej szafce mamy fachowo zmontowany i naprawdę ujmujący film z wesela.

Dziś chce Wam pomóc jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele. Pierwsza rada – wideofilmowanie musi być jego zainteresowaniem! Odmiennie film z ślubu może okazać się totalną klapą. Jedna z moich koleżanek wynajęła na swój ślub kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 2 miesiącach oprawy dostała film którego nie dało się oglądać. Nerwowo nagrany. Najważniejsze ujęcia urwane w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko wędrowanie po sali weselnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty ślubnego zawsze sugerujcie się rekomendacjami kolegów i naturalnie swoją intuicją.

Jak znaleźć kamerzystę weselnego?

Po pierwsze kierujcie się indywidualnym poczuciem estetyki. To że jedna osoba opowiada Wam, że ten kamerzysta ślubny jest świetny, nie oznacza to, że jego filmy będą dla Was odpowiednie. Poszukując idealnego kandydata na kamerzystę weselnego zawsze zabukujcie sobie czas na obejrzenie portfolio. Nie wybierajcie na chybił trafił, bo możecie się nieźle rozczarować. Sprawdźcie kolegów, jak i na forach internetowych.

Cena wideofilmowania

Na pewno zastanawia Was ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty weselnego. Chyba, że jesteście farciarzami z otwartym budżetem weselnym i możecie sobie pozwolić na wynajęcie kosztownego profesjonalisty. Ale powiedzmy sobie szczerze. Każdy z nas dąży do tego, aby wynająć solidnego kamerzystę w rozsądnej cenie. No właśnie, jakie są średnie koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania rosną analogicznie z ilością mieszkańców konkretnego miasta. W mniejszej miejscowości koszt wypożyczenia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W dużym mieście, na przykład w Warszawie, musisz być pewny tego, że za kamerzystę weselnego zapłacisz do 4000 złotych. Wielu kamerzystów proponuje indywidualnie negocjowaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Oczekiwania Par Młodych co do konstrukcji filmu weselnego rosną. Kamerzyści ślubni dobrze o tym wiedzą, dlatego w większej liczbie przypadków dostarczają interesujące formy wideofilmowania. Dzisiaj film z ślubu nie przypomina już nudnego wideo sprzed lat. Dziś kładzie się nacisk na świeże projekty, które zadziwią Nowożeńców. Co jest modne w tym roku? Na czołowym miejscu teledyski ślubne. Teledysk weselny, to skrót najistotniejszych momentów weselnych. Nierzadko jest on intro do głównego filmu z wesela. Jest to również fajny pomysł na podarunek dla rodziny. Nowością w sferze wideofilmowania są filmy z gatunku SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te montowane są tego samego dnia. Złożone są z migawek z domu Pary Młodej i uroczystości ślubnej. Filmy SDE wyświetlane są już na weselu, jako ozdoba całej uroczystości. Szkoda, że parę lat temu te filmy nie były tak szeroko oferowane. Chętnie poprosiłabym mojego kamerzystę o coś takiego. Dzisiaj królują jeszcze filmy weselne na wesoło. Niektórzy kamerzyści organizują tematyczne atrakcje, aby wzbogacić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z przyjemnością. Co raz częściej pojawiającą się modą jest skracanie filmów. Nie wiem czy pamiętacie filmy weselne kręcone tak z 10 lat temu. Wyglądały one bardziej jak reportaż weselny. Długotrwałe i otwarcie mówiąc troszeczkę nudne. Dziś kamerzyści weselni co raz częściej oferują filmy ślubne, które trwają nie dłużej niż 1,5 h. Moim zdaniem w takim czasie można bezproblemowo uwzględnić wszystko to co najważniejsze.

Jak już mówiłam na początku – odpowiedni kamerzysta weselny to prawdziwy klejnot. Nie wiem jak Wy myślicie, ale moim zdaniem kamerzysta ślubny był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie chcecie teraz dostać rekomendacje? Ja mogę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasz ślub. Kiedy tylko zobaczyliśmy jeden z opublikowanych na jego stronie internetowej filmów, od razu mieliśmy świadomość tego, że to nasz najlepszy kandydat. Oferta dostępna jest na tej stronie:Wideofilmowanie