Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozwoju technik i technologii używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele metod, które eliminują przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a nawet wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Do niedawna na końcowy rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera wszczepienie implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się założyć od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a obok tego eliminuje do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest bardzo komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować moc lampy i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się na zęby. Licówkami da się schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki używa się też jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

 

Licówki Toruń