Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozbudowy technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele metod, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają wygląd i kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Nie tak dawno na rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość poznania efektu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu zębowego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant dentystyczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w klinice stomatologicznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele lepsze rezultaty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a przy okazji usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest niezwykle komfortowy oraz nie zabiera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez trudu regulować moc lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można naprawić także za pomocą protetycznych koron oraz licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym lub do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim z uwagi na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki używa się także jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń