ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym techniki. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba powtarzać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego oraz tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od obszaru oraz ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie usuną wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno słabe natężenie prądu stałego i połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz