Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały ponownie za szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku techniki. Celem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba powtarzać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie usuną wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl