Księgowość Toruń
8 lutego, 2021
DJ, który poprowadzi imprezę firmową
9 lutego, 2021

Tanie rozwiązanie dla naszego domu Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju zbyt popularna. Najbardziej miarodajne czynniki, które powstrzymywały nabycie to: bardzo wysoki koszt budowy, niedokładnie skonstruowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w stosowny sposób do kwalifikacji energetycznej budynków) oraz brak inicjatywy uświadomienia mieszkańców o wartościowych efektach jej stosowania. Jeżeli ktokolwiek zamierzał postawić na generowanie energii do ogrzewania domu w ten sposób, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła spadły, a ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, wzrosły. W związku z tym kupujący coraz częściej decydują się na rozwiązanie oszczędne i ekologiczne, np. kolektory słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i bez wątpienia prąd, który wypada najsłabiej (jest drogi). Nawet jeżeli posiadamy dobrze ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z tym, co przynosi nieoczekiwanie pogoda w czasie jesieni, zimy i tym, w jakim regionie dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie sprawdzą się w takich warunkach, a ciągłe palenie w piecu może być męczące i czasochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy? Jak działają? Jakie są ich rodzaje?

Pompa ciepłazalicza się do grupy wyjątkowo niezawodnych i zarazem sprawdzonych rozwiązań, które pozwalają na zdobycie energii wprost z podłoża, atmosfery i promieni słonecznych. Stosuje się ją do ogrzewania i klimatyzacji pomieszczeń, między innymi domów jednorodzinnych albo zajmujących nieduży obszar biur, do ocieplenia zimnej wody użytkowej, osuszania i ogrzewania powietrza na basenach oraz w przypadku, gdy zadaniem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Funkcjonowanie maszyny nie należy do trudnych, ponieważ bazuje na czterech najistotniejszych elementach: części zamieniającej gaz w ciecz, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, doprowadzających do odparowania wody i sprężarce albo podobnej maszynie, wymuszającej przekazywanie ciepła. Podziału do odpowiednich rodzajów dokonuje się np. uwzględniając schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty codziennego korzystania, czy oszczędność miejsca. W przypadku, gdy bierze się pod uwagę wysokotemperaturowe źródła ciepła, można podzielić pompy na: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Dolne otrzymują zasilane z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Systemy, w jakich mogą pracować, dzielą się na: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Sporym walorem tego sprzętu jest ewentualność zespolenia jej z systemem solarnym oraz wykorzystania do ocieplania podłogi.

Nie wiesz jaki model wybrać? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Producentów i marek omawianych urządzeń na polskim rynku jest sporo, za to tylko parę z nich cieszy się największą popularnością. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada wieloletnią tradycję i jest niezmiernie doceniana przez nabywców z całej Europy. Zwłaszcza z powodu wdrożenia inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy cieplne Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, wskutek tego są właściwie bezawaryjne, a do tego ciche i bezobsługowe. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do obszarów o profilu handlowym i użyteczności publicznej. Opracował taką sprężarkę, która jest regulowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej nowatorskie propozycje doprowadzają do tego, że pompy ciepła są znakomitą opcją w stosunku do pozostałych rodzajów ocieplania. Przy jej użyciu uzyskiwana jest cztery razy większa dawka ciepła aniżeli w przypadku klasycznego pieca. Poza tym zyskiwany jest czas, który można poświęcić na wykonywanie czegokolwiek innego. Solidne pompy nie wymagają uzupełniającej obsługi przez interesanta, dozorowania w formie ”muszę znowu sprawdzić czy wszystko jest ok”. Od kilku lat nasze przedsiębiorstwo działa na rynku oraz trudni się transportem, montażem oraz serwisem międzynarodowej jakości wyposażenia grzewczego. Naszym zadaniem jest wykonać każde zlecenie w ustalonym uprzednio przez klienta terminie. Pompy cieplne, podobnie jak kolektory słoneczne, są dofinansowywane. Zatem zorganizowanie jakichkolwiek formalności można pozostawić nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma zainteresowanymi i do każdego podchodzimy indywidualnie, bowiem każdy posiada własny zarys na ogrzewanie domu. Posiadamy wszechstronne doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Aspirujemy do tego, aby opracować i wcielić w życie każdy wykonalny technicznie zamysł. Zapraszamy na naszą stronę internetową:  Pompy ciepła – Nowoczesne urządzenia grzewcze – Serwis pomp ciepła Pompy ciepła Toruń – Montaż i serwis – Urządzenia do ogrzewania Pompy ciepła w dobrych cenach – Znani producenci pomp ciepła – Toruń Praktyczne i nowoczesne pompy ciepła – Serwis, montaż, sprzedaż – Toruń, Bydgoszcz Postaw na nowoczesne urządzenia grzewcze. Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła i innych urządzeń do ogrzewania. Nowoczesne pompy ciepła, to urządzenia grzewcze dla Ciebie. Oferujemy pompy ciepła w atrakcyjnych cenach. Pompy ciepła to oszczędności i zdrowe środowisko w jednym. U nas kupisz wysokiej jakości pompy ciepła. Nowoczesne urządzenia grzewcze to nasza specjalność. Gwarantujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła znanych producentów. Oferujemy nowoczesne i energooszczędne pompy ciepła, sprawdzone przez wielu naszych Klientów. Zapewniamy kompleksowe usługi związane z serwisem i montażem urządzeń grzewczych.

Hydrom Pompy ciepła Toruń

Toruń Lulkowo 91, 87-148