Strony www
1 lutego, 2021
Jak wybrać izolacje termiczne
2 lutego, 2021

Najnowsza klimatyzacja z rekuperacją

Świeże powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na dobre zdrowie, ale i na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, oznaczają bazę naszego komfortu oraz pozytywnie wpływają na naszą motywację oraz zdolność działania. Żeby zagwarantować sobie najlepsze warunki o każdej porze roku najczęściej rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej kontroluje temperaturę wewnątrz pomieszczeń zapewniając nam chłód w czasie upałów. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Jak działa rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, aby wypracować jak największy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie najlepszej temperatury wewnątrz pomieszczeń zwłaszcza latem, gdy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury wewnątrz pomieszczeń, zapewniając chłód oraz cieplny komfort nie zważając na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część odpowiada za chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator sprawdza się jedynie podczas lata. Wiele klimatyzatorów potrafi także nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna lokalnego ogrzewania albo pozostałych grzewczych systemów, jednak nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele okoliczności, ale koszty chłodzenia i ogrzewania domów wynikają ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ogrzać, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Tak minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli planujemy kupno któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Gwarantuje nam energooszczędność i ochronę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu wewnątrz mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zalet z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada sporo widocznych zalet. Największą z nich jest komfort termiczny wewnątrz budynku i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odgrodzić się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.