Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Dobry prawnik w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017
Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Jak kupić samochód?
8 marca, 2017

Sprzedaż gotowych spółek

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Zadłużone spółki w Polsce

W naszym kraju egzystują różne wzory spółek, np. z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowa lub akcyjna. Większość interesantów traktuje je jako receptę na ciekawy biznes, jak działalność gospodarczą, która ma możliwość nieść w przyszłości znaczne zyski. Bez względu na to, na jaki typ spółki się decydujemy, należałoby uważnie zbadać jakie wymogi trzeba zrealizować. Spółki osobowe funkcjonują odmiennie niźli spółki kapitałowe. Jeśli bynajmniej nie zamierzamy trwonić czasu na zakładanie nowej spółki od „niczego”, mamy szansę kupić spółkę w wariancie shef companies, która jest obecnie zarejestrowana, zaś inicjatywę można zainicjować natychmiastowo. Absolutnie nie ma również jakiegokolwiek problemu z ich sprzedażą. Skup zadłużonych spółek dziś jest w Polsce w okresie rozwoju.

W Polsce istnieje dużo tych „tworów”, które są znacznie zadłużone. Kredyt, który w początkowej fazie funkcjonowania firmy miał potęgować profity, definitywnie staje się nazbyt ciężkim ładunkiem, aby nieprzerwanie go dźwigać. Jedynie w 2011 roku CEZ i MOL posiadały zadłużenie w skali 25, 4 mld złotych, a Orlen oraz Lotos łącznie na powyżej 16 mld złotych. Na następnych pozycjach pojawiły się w wymienionym momencie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat oraz PGNIG. Do zgłębiania faktycznie dużych zobowiązań dostosowywane są specjalne narzędzia, np. rating Altmana czy EBITDA. To ostatnie jest generalnie obsługiwane przez banki do tropienia, na jakim poziomie jest zobowiązanie i czy zapora 3 jednostek nie została przekroczona.

Kupię spółkę z długami

W obecnej chwili multum firm oferuje skup spółek z długami, jaki bazuje krótko mówiąc na przesunięciu pełnomocnictw do niej na drugą osobę. Każdorazowo same nabywają spółki od właściciela bądź znajdują nabywcę na udziały. Jeżeli chcemy się zorientować, jakie firmy w obecnej chwili się tym trudnią, wystarczy, iż wpiszemy w okienko wyszukiwania zwroty „kupię zadłużoną spółkę” lub ”kupię spółkę z długami”. W większej części przypadków firmy są zainteresowane kupnem spółek: z zobowiązaniami względem kontrahentów i instytucji (ZUS, US bądź banki), „czystych” (w ogóle nie mających żadnych obrotów, lecz również wcale nie mających jakichkolwiek długów), w fazie upadłości, podczas wizytacji przez organizacje państwowe (PIP, ZUS, US), na etapie kasacji, z niepewnym dorobkiem, z zapomnianymi aktami bądź obowiązującymi leasingami. Jeśli spółka wytwarza same straty, warto zastanowić się nad jej sprzedaniem.

Kroki sprzedaży spółki z długami:

  • Wykonanie zestawienia majątkowego, które jest podstawą do negocjacji należności za udziały w spółce z długami
  • Przesunięcie upoważnień przy udziale notariusza – tworzony jest akt notarialny oraz umowa zbycia udziałów
  • Wycofanie członków Zarządu i wyznaczenie kolejnych z szansą zamiany nazwy oraz adresu spółki
  • Wyrównanie PKD oraz zwielokrotnienie kapitału zakładowego spółki
  • Objęcie wyczerpującej dokumentacji
  • Utworzenie wszystkich nieodzownych dokumentów do KRS, GUS, US i ZUS.

Częstokroć zadłużona spółka jest za wielkim obciążeniem. Nie jedynie finansowym, lecz również mentalnym. Na uciążliwe konsekwencje są narażeni założyciele oraz najbliższe osoby, nierzadko zastraszani przez pożyczkodawców. Spółka przynosząca szkody wytwarza nowe długi – jeszcze liczniejsze, które w końcu robią się „nie do opłacenia”. Wiele firm nabywających zadłużone spółki potrafią w niniejszej sytuacji wspomóc oraz przerwać „błędne koło obciążenia”.

Sprzedaż spółki bez historii

Przeważnie firmy, jakie zajmują się skupowaniem zadłużonych spółek, udostępniają też odsprzedaż tych „czystych”, nie posiadających jakiejkolwiek przeszłości, nie mających zadłużeń. To ciekawy pomysł dla osób, którzy chcą błyskawicznie zacząć inwestycję czy aktywność. Równolegle nie planują przeżywać zupełnej procedury zespolonej z tworzeniem spółki. Dzisiaj mamy szansę nabyć gotowe spółki, jakie mają numery REGON, KRS, NIP, VAT i VAT-EU, poświadczenie o niezaleganiu wobec US bądź poświadczenie o nieprzyjmowaniu żadnych pracowników. Przed kupnem trzeba ponadto poprosić o dokonanie dodatkowych wpisów lub otwarcie konta w banku. Jednostki kupujące spółki zapewniają kompletne usługi, sprawność przeprowadzania wybranych prac oraz bezpieczeństwo całej transakcji.

Jak konkretnie wygląda zakup nowej spółki? Nieodzowne są głównie: skan dowodu osobistego partnerów i członków Zarządu, numery NIP, sposób podziału udziałów, miejsce siedziby spółki, nazwa spółki, obszar jej inicjatyw, skład zarządu oraz metoda jego reprezentowania. Wszystkie konieczne formalności są przygotowane w trakcie jednego dnia roboczego. Jeżeli udziałowcem jest cudzoziemiec, w takiej sytuacji u notariusza jest zobowiązany poza tym stawić się tłumacz przysięgły. Opcjonalnymi usługami świadczonymi przez przedsiębiorstwa nabywające spółki są księgowość, usługi z zakresu rachunkowości, kadr i płac, pomoc skarbowa, jak również ewidencja kolejnych spółek. Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w ten link – Sprzedam zadłużoną spółkę