Zabiegi na obwisłą skórę ramion
Obwisłe ramiona – jaki zabieg pomoże?
23 października, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia – zabieg na wypadanie włosów
24 października, 2019

Dekoracje weselne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Są różne sposoby na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się nasze przyjęcie. Zaliczają się do nich świecące napisy, które z pewnością nie pozostaną niezauważone. Ich szczególnym atutem jest to, że mogą mieć wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z panującymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych ozdób przez Pary Młode. Dzieje się tak, ponieważ w niedrogi sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i olśnić ich już na początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym pomysłem jest ustawienie ich np. w pobliżu parkietu do tańca albo obok stanowiska muzyków. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zapraszał obecnych na weselu do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu udostępnimy bar z różnorakimi napojami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym mieści się bar stanie się cennym dodatkiem. Para Młoda może również wywiesić napis z pierwszymi literami swoich imion, bądź też bardzo popularnym „MR&MRS” – nad drzwiami prowadzącymi do domu weselnego.

Świecący napis jest idealnym tłem do sesji fotograficznych. Zrobione zdjęcia na jego tle mogą mieć niezwykle romantyczny charakter. Jeśli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą być ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów stała się prawdziwym hitem na rynku dekoracji weselnych. Warto się zdecydować na nią, ze względu na wiele możliwości jakie za sobą niesie w stosunkowo niskich cenach.

Bardzo ważnym elementem ślubu oraz wesela są dekoracje balonowe. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby auta weselnego, czy coraz częściej spotykane – balony z podobiznami Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Na pozór może się wydawać, iż ozdoby balonowe to nic nadzwyczajnego. Można je spotkać niemal na każdej imprezie weselnej, ale przeświadczenie, że nie można w tej dziedzinie zastosować elementu zaskoczenia jest bardzo dalekie od prawdy. Prawdziwą furorę możemy zrobić, jeżeli sięgniemy chociażby po tańczące balony przypominające kształtem Młodą Parę – z pewnością wywołamy dzięki temu sporo uśmiechów na twarzach naszych gości weselnych, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. W ostatnich latach, zanotowaliśmy również olbrzymie parcie na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najbardziej podniosłych momentów całego ślubu.

Jeśli chcemy nadać naszemu wspaniałemu przyjęciu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas dobrym pomysłem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie w różnych kolorach będą się świetnie prezentować przed domem weselnym pod wieczór, ale również na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej zazwyczaj spotykamy inne dekoracje, które prezentują się wyjątkowo efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji szczególnie przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki na pewno spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów jest ogromny i każda Para Młoda może w nim znaleźć coś dla siebie. Nietuzinkowe kompozycje balonowe to świetny wybór na ślub, imprezę weselną, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie ślubu nie odbędzie się, bez planowania dekoracji weselnych, które uświetnią każdą część ceremonii. Bogaty wybór dodatków, jakimi można uświetnić wystój sali, kościoła czy samochodu, pozwoli na przygotowanie wymarzonej uroczystości. Dekoracje ślubne nie muszą być wcale drogie, ani wyszukane, by były doskonałym elementem wystroju , robiły wrażenie i były miło wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej zdecydować się na takie elementy, jakie będą odpowiadały parze młodej i podkreślą charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji weselnych w kościele jest stworzenie ciepłego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza kościoła, by mogły podkreślić piękno  i wyjątkowość ceremonii ślubnej, jednak nie może być ich przesadnie dużo, by nie naruszały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła bazuje głównie na ozdabianiu ołtarza, drogi do niego i naw bocznych. W tym przypadku najbardziej sprawdzają się świece, kwiaty i szarfy.

Świeczki, świeczniki, latarenki

Świece potrafią stworzyć unikalny klimat, szczególnie w półmroku dominującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, aby były one rozmieszczone z głową, żeby nie zawadzały gościom w swobodnym poruszaniu się i nie stwarzały zagrożenia. Dostępnych jest wiele wspaniałych świeczników i latarenek, które nie tylko nadadzą uroku wystrojowi, ale też ochronią przed ściekaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, dywany

Zwykle wstęgi i szarfy wykonuje się z tiulu lub satyny. Rozwiesza się je wzdłuż ławek, by ukształtować korytarz, jakim para młoda podejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być nieozdobione, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo przystroić je kwiatami, kokardami lub innymi ozdobami.

Dodatkowo drogę do ołtarza można wyłożyć chodnikiem lub dywanem, który uświetni wygląd przejścia i nada mu elegancji. Zazwyczaj takie dywany są w kolorze białym lub czerwonym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Kwiaty i bukiety mają duże zastosowanie. Będą doskonałe we wszystkich miejscach, jakie para młoda zamierza ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniej kwiatów żywych i nie stosować sztucznych. Kwiaty będą dobre przy ławach i przy ołtarzu. Często rozsypuje się płatki kwiatów na drodze do ołtarza. Nie wolno przedobrzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kwiatowymi kompozycjami, które można umieścić nie tylko w kościele. Ta dekoracja ślubna uświetni też wystrój sali lub będzie ciekawym tłem do zdjęć weselnych. Niestety, to jedna z kosztowniejszych ozdób.

SAMOCHODOWE DEKORACJE NA WESELE

Przy dekoracji samochodu także można popisać się pomysłowością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wynajęciu specjalnego auta, można je także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Wciąż do najpopularniejszych ślubnych ozdób na samochód należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przypina się z tyłu auta i są one dostępne w wielu wzorach i kolorach i mogą mieć zabawne nadruki. Równie wysokim zainteresowaniem wciąż cieszą się też wstęgi na maskę samochodu, które można udekorować kwiatami, koralikami, kokardami czy nawet balonami i innymi drobnymi ozdobami.

Naklejki i tablice rejestracyjne

Zarówno tablice rejestracyjne jak i naklejki są dostępne w gotowych i spersonalizowanych formach. Można je zamówić z ciekawymi grafikami ślubnymi, które wpiszą się w motyw przewodni uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje weselne, które przystroją salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, o którym trzeba zdecydować, organizując ślub. Głównym priorytetem jest dekoracja stołów, a potem otoczenia i części wyznaczonej do tańca. Dużą rolę spełniają tu często kompozycje kwiatowe, choć w bardziej nowoczesnych projektach, świetnie sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które nadadzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Wystrój otoczenia zazwyczaj bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej będzie udekorowana ze względu na miejsce wesela, inaczej w zależności pory roku i upodobań pary młodej. Każdy z tych elementów musi wzajemnie współgrać tak, by zbudować wyjątkowy klimat. W tym przypadku istotny jest dobór oświetlenia, kwiatów, dekoracyjnych materiałów i wszelkich podwieszanych dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z reguły ma najwyższą liczbę dekoracji weselnych, dlatego przystrojenie go wymaga dbałości o szczegóły. Wśród najczęstszych dekoracji na stół są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Znajdują się tam też drobne podarunki dla gości, obrusy, i bieżniki, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są także śmieszne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela albo podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją na ślub są pokrowce, jakie można dopasować pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo jest sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych girland, świateł i oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej i dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, często dostępna jest też księga gości na wyjątkowe życzenia oraz ankiety i plakaty, które staną się wzruszającą pamiątką. Natomiast fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki śmiesznym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami na wesele jest mnóstwo i z pewnością każda para znajdzie coś w swoim guście.

Dekoracje ślubne Toruń