Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Kosmetyki z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia – zabieg na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas pielęgnacja jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie cały czas na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przynosi najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod polepszenia stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem znanym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Sukces tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest zalecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się starzeje. Wprowadzane substancje zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można stosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po mezoterapii cera niestety nie jest zachęcająca i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty poprawy kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metodyki w podawaniu poszczególnych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca z dolegliwościami. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Zadaniem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, należy więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, typu dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla podtrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje o wiele większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest bardzo skomplikowanym procesem, który ma trzy etapy. Zdarza się przypadki, kiedy porost włosów zostaje wstrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Nachodzi też pytanie, w którym momencie wypadanie jest normalne, a w którym momencie trzeba zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to dokładnej. Teoretycznie utrata mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą zwykłą, a więc terapie stanu włosów, należy rozpocząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metodyki leczenie jest wiele, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga wznowić krążenie, i tym samym pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym krokiem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy pacjent, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są minimalnie wyczuwalne, jednak pacjenci nie uważają, że jest to zabieg dotkliwy. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe zalecenia przedstawia osoba wykonująca zabieg na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był bezpieczny.