Depilacja laserowa mężczyzn skuteczne usuwanie owłosienia z ramion i pleców
Skuteczna depilacja laserowa pleców
13 października, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED na imprezy sportowe
4 grudnia, 2017

Szkraby uwielbiają gry. W czasie zabaw nie tylko bezstresowo spędzają czas, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Sale zabaw to doskonały patent na spędzenie popołudnia. Są one świetną alternatywą placu zabaw, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wyczarować przyjazne miejsce do gier dla dzieci, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór kolorów i motywów wykorzystanych w bawialniach. Otoczenie można na dodatek upiększyć dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Barwy w otoczeniu malucha są jeszcze istotniejsze. Mogą one działać na rozwój malucha: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór kolorów i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Na uwadze trzeba mieć to, że to jakich kolorów używa brzdąc gdy maluje albo rysuje, najczęściej odzwierciedla jego humor. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Bawialnię można pomalować jednym kolorem. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale najczęściej spotykane są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dodatki inwestują też osoby zajmujące się animowaniem wolnego czasu dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Wybór jest ogromy. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza Pixar i DreamWorks. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Dobrym pomysłem na dekorację sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim grafikom nie tylko udekorujemy ściany, ale także pobudzimy kreatywność szkraba. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeśli wybierzemy jako motyw przewodni rysunku na przykład: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – wybór farby ma znaczenie

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Dotyczy to nie tylko zabawek, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. Idealnie sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Pamiętać musimy o tym, że pośród maluchów są też alergicy. Dlatego tak ważny jest wybór niezagrażających substancji.

Korzyści

Wykorzystanie artystycznego malunku jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal dla dzieci to trafiony patent na zaistnienie pośród innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to kluczowe znacznie. Dzieci zapamiętają piękne elementy,a rodzice wezmą to pod uwagę. Przemyślaną dekoracją ścian można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej mankamenty. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych oferuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest także w szpitalach i domach dziecka. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Artystyczne malowanie bawialni —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/