Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020
Nowoczesne techniki termoizolacji
28 sierpnia, 2020

Implanty stomatologiczne – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień w klinice stomatologicznej

Przywykliśmy do tego, że leczenie zębów u dentysty zwykle dzieli się na sporo spotkań. W głównej mierze w czasie leczenia z dziedziny ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj metody leczenia pozwalają dentystom na skrócenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie w klinice stomatologicznej. Dzięki nowoczesnym sposobom implantologicznym kliniki stomatologów dają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka naprawa zębów jest możliwa właściwie od ręki.

Zęby w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych u dentysty, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, polega na technice umieszczania implantów. Najczęściej aplikowane są tzw. dwufazowe implanty. Ten rodzaj stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że najpierw wszczepiany jest implant, a w drugim etapie stomatolog przytwierdza uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy przerywa długookresowy proces osseointegracji, to jest czas, gdy implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość złączą się na stałe, proteza może zostać osadzona przez dentystę.

W przypadku uzupełnienia implantów w jeden dzień, wykorzystywane są jednofazowe implanty, w których pełen proces wszczepienia implantów oraz osadzenia nadbudowy protetycznej odbywa się w jeden dzień. Warto jednak zauważyć, że proces aplikacji implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u stomatologa, żeby proces leczenia stomatologicznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie badań stomatolog przygotowuje treściwy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie są konieczne do przygotowania szablonu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów przebiegnie w trakcie jednej wizyty. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej najpierw niezbędne będzie leczenie u dentysty, by później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja stomatologiczna. Na tym etapie doprecyzowywane są wszystkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na właściwy zabieg. Dentysta ocenia stan zębów, jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne warunki. Jego rolą jest też pobranie właściwych wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk przyrządzi indywidualną odbudowę protetyczną. Co więcej pacjent może wybrać kilka możliwości. Ze względu na ilość braków zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach dobrym pomysłem będzie most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku całkowitego braku zębów często wskazywana przez dentystów jest metoda umieszczenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach sposobem All on 4 albo All on 6. W tym czasie stomatolog przedstawia też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Następnym etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. W tej fazie stomatolog aplikuje 4 lub 6 implantów stomatologicznych, potem bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Dlaczego mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Bez względu na technikę – implantów jednofazowych czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Proteza tymczasowa zapewnia pacjentowi pełną wygodę oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej umożliwia odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z twardym oraz pełnym uśmiechem w jeden dzień, z jakiego może korzystać dokładnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz umożliwia im bezpieczny proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda naturalnie.

Ostatni etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po wygojeniu implantów, gdy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba spotkać się ze stomatologiem po paru miesiącach. Ten krok również będzie włączony podczas przygotowywania planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna odbudowa protetyczna sporządzana jest wysokiej klasy surowców i dopasowana do każdego pacjenta, dzięki czemu spełni swoją rolę dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie higieny i stałe konsultacje dentystyczne. Wszystkie wskazówki stomatolog rzecz jasna przekazuje pacjentowi w ciągu kolejnych wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 oraz All on 6

Natychmiastowe zakładanie implantów zazwyczaj przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Najczęściej wszczepia się je w przypadku osób z bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, na których będzie zamontowana proteza. Do wyboru protezę da się osadzić na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia dobrą stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która z uwagi na to nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w czasie jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl