Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020
Implanty stomatologiczne – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty zębów – Toruń

Implanty w jeden dzień u stomatologa

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie zębów w klinice stomatologicznej zazwyczaj przeciąga się na kilka wizyt. Głównie w przypadku leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj sposoby pozwalają stomatologom na pomniejszenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki współczesnym sposobom implantologów gabinety stomatologiczne dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w trakcie jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka odbudowa zębów jest możliwa niemal od ręki.

Zęby w jeden dzień? Nowa alternatywa dla pozostałych zabiegów protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica między bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych w klinice stomatologicznej, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na metodzie umieszczania implantów. Zwykle aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki rodzaj stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że najpierw umieszczany jest implant, po czym w drugiej fazie stomatolog mocuje uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy izoluje długotrwały proces osseointegracji, czyli proces, kiedy implant łączy się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant stomatologiczny oraz kość złączą się na dobre, nadbudowa protetyczna może być osadzona przez dentystę.

W sytuacji wszczepiania zębów w jeden dzień, wykorzystywane są jednofazowe implanty, w których cały proces aplikacji implantów oraz osadzenia nadbudowy protetycznej przebiega w ciągu jednej wizyty. Warto też nadmienić, że proces umieszczenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u stomatologa, by pełen proces leczenia dentystycznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz stomatolog tworzy treściwy plan leczenia dentystycznego i szablony, jakie są niezbędne do stworzenia szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów odbędzie się w trakcie jednej wizyty. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej wcześniej konieczne będzie leczenie stomatologiczne, żeby w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja dentystyczna. W tej fazie przygotowywane są wszystkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest też wzięcie właściwych wycisków, na bazie których stomatolog protetyk stworzy indywidualną protezę. Co ważne pacjent ma parę możliwości. Patrząc na ilość luk zębowych, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach sprawdzi się korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego braku zębów szczególnie zachwalana przez stomatologów jest technika umieszczenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 albo All on 6. W tym czasie stomatolog ustala też koszt implantów i całego leczenia.

Kolejnym etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. W tej fazie stomatolog aplikuje 4 lub 6 implantów zębów, potem od razu tymczasową protezę. Z jakiego powodu mowa tutaj o protezie tymczasowej? Bez względu na metodę – implantów jednofazowych czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a zabiera trochę czasu. Tymczasowa proteza zapewnia pacjentowi całkowity komfort oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na zdobycie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z stabilnym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz pozwala im na spokojny proces złączenia z kością, a na dodatek wygląda naturalnie.

Finalny etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przebiega już po złączeniu z kością implantów, kiedy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zamienia się na protezę właściwą. Przeważnie na zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Ten etap również zostanie wzięty pod uwagę w trakcie sporządzania planu leczenia dentystycznego. Ostateczna odbudowa protetyczna przygotowywana jest wysokiej klasy surowców i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie higieny i regularne konsultacje dentystyczne. Wszystkie wskazówki lekarz stomatolog przekazuje pacjentowi w ciągu kontrolnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 lub All on 6

Szybkie aplikowanie implantów z reguły odbywa się w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Najczęściej wszczepia się je w przypadku osób z bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem przywrócenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy ilości implantów, na których zostanie oparta proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne da się oprzeć na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia dobrą stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa oraz nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają w głównej mierze osobom, które utraciły cały łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zmniejszone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym wspaniałym uśmiechem w jeden dzień

http://implantytorun.pl