Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy podlewania
25 sierpnia, 2020
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty zębów – Toruń

Implanty w jeden dzień u dentysty

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie w gabinecie dentystycznym przeważnie dzieli się na wiele wizyt. Szczególnie przy okazji zabiegów z dziedziny implantologii, ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Obecne metody umożliwiają dentystom na pomniejszenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie w gabinecie dentystycznym. Dzięki współczesnym sposobom implantologów kliniki dentystyczne oferują możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna niemal od ręki.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Nowa alternatywa dla pozostałych protez

Czym jest proteza w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na technice ulokowania implantów. Przeważnie aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten rodzaj leczenia stomatologicznego cechuje się tym, że w pierwszej kolejności wszczepiany jest implant, a następnie w drugim etapie stomatolog mocuje protezę. Te dwa etapy przerywa długookresowy proces osseointegracji, tj. czas, kiedy implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero potem implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na dobre, nadbudowa protetyczna może być osadzona przez dentystę.

W sytuacji wszczepiania implantów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, gdzie pełen proces wszczepienia implantów i osadzenia protezy zamyka się w jeden dzień. Należy też nadmienić, że procedurę osadzenia implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u stomatologa, by pełen proces leczenia stomatologicznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie diagnostyki stomatolog tworzy treściwy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które są konieczne do spreparowania indywidualnego wzoru nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów dentysta wykona w jeden dzień. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego najpierw konieczne okaże się leczenie u stomatologa, żeby w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja z dentystą. W tej fazie doprecyzowywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan zębów, jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego zadaniem jest także pobranie właściwych wycisków, na bazie których stomatolog protetyk spreparuje właściwą odbudowę protetyczną. Co więcej pacjent ma do wyboru parę możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego braku zębów z reguły polecana przez stomatologów jest technika oparcia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 albo All on 6. W trakcie tych przygotowań stomatolog ustala także koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugą fazą implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice stomatologicznej. W tej fazie stomatolog umieszcza 4 lub 6 implantów dentystycznych, a następnie bezpośrednio tymczasową protezę. Z jakiego powodu mówimy o protezie tymczasowej? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a to wymaga czasu. Tymczasowa proteza zapewnia pacjentowi całkowity komfort i właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z twardym i uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, z którego może korzystać tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im bezproblemowy proces integracji z kością, a ponadto wygląda naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po zespojenia z kością implantów, gdy tymczasową odbudowę protetyczną zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na taki zabieg należy spotkać się z dentystą po paru miesiącach. Ten krok także będzie uwzględniony w trakcie projektowania planu leczenia stomatologicznego. Właściwa proteza sporządzana jest z najwyższej jakości surowców oraz dopasowana do każdego pacjenta, dzięki czemu spełni swoją rolę dożywotnio. Warunkiem tego, jest zachowywanie higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszystkie zalecenia lekarz stomatolog przekazuje pacjentowi podczas kontrolnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 oraz All on 6

Jednofazowe wszczepianie implantów najczęściej odbywa się w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Zwykle wszczepia się je u osób z pełnym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem przywrócenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na jakich będzie osadzona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne można umieścić na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich gwarantuje wysoką stabilizację protezy, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa oraz nie wypada w czasie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają szczególnie tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zmniejszone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl