Izolacje natryskowe pianką poliuretanową
11 lutego, 2021
Leasing dla przedsiębiorstwa
12 lutego, 2021

Solidne implanty

O implantach zębowych wiele się słyszy, jednak pośród największych zalet implantów, z reguły wskazywaną przez znawców jest ich wytrzymałość. Na zabieg wszczepienia implantów w gabinecie dentystycznym trzeba poświęcić trochę czasu, jednak skutki są z pewnością tego warte. Raz wstawiony implant dentystyczny, jaki prawidłowo zrośnie się z kością, zdaniem stomatologów  może wytrzymać nawet przez wiele lat. Wymogiem tego, jest przestrzeganie higieny jamy ustnej i systematyczne umawianie się na spotkania kontrolne u stomatologa.

O wytrzymałości implantów przesądzają materiały, z których są one wykonywane. Najczęściej stosowane do tworzenia implantów to tytan oraz cyrkon. Chociaż tytan jest uznawany za mniej estetyczny, jego właściwości i trwałość to duży plus. Z reguły tytanowa podstawa implantu zębowego nie jest widoczna, dlatego że kryje się w dziąśle, jednak niekiedy dziąsła ulegają obniżeniu. Biorąc pod uwagę estetykę cyrkon góruje nad tytanem, z tego względu, że kolorem bardziej przypomina naturalne zęby. Biorąc jednak pod uwagę trwałość i tytanu, i cyrkonu, oba sprawdzają się doskonale. Wyróżniają się szczególną wytrzymałością na skoki temperatur albo ścieranie.

Poza tym tkanka kostna wyjątkowo je toleruje, dlatego gdy zostaną zaakceptowane w momencie zabiegu w klinice dentystycznej, praktycznie nie zdarza się, żeby później implant zębowy wywoływał kłopoty. Swą wytrzymałość implanty zawdzięczają również odporności na siłę nacisku w trakcie posiłków. Biorąc pod uwagę wytrzymałość i zbliżony wygląd do naturalnych zębów, implanty zębów są zwykle zalecanym przez stomatologów protetycznym uzupełnieniem.

Implanty dentystyczne – odbudowa kości

Jakość kości jest kwestią bazową dla aplikacji implantów. Utrata zębów sprawia przekształcenia w jamie ustnej nie tylko pod względem estetycznym jak i zdrowotnym. Niewypełniony brak prowadzi do co raz głębszego zaniku kości żuchwy, co później negatywnie wpływa na inne zęby. Brak podparcia może sprawić, że one też zaczną się poruszać, a co za tym idzie wypadać. Z uwagi na to również uzupełnienie luk jest też ważne. By zabieg aplikacji implantów zębowych był możliwy, w miejscu wszczepu musi być właściwa ilość tkanki kostnej. Zdarza się jednak tak, że pacjenci chcący uzupełnić brak implantem stomatologicznym mają zbyt niewielką ilość tkanki kostnej. Nie jest to jednak problem, bo to nie wyklucza ich całkowicie, by implant dobrze się przyjął oraz utrzymał we właściwym miejscu.

Brak tkanki kostnej można odbudować. Nowoczesne surowce wykorzystywane w leczeniu stomatologicznym pozwalają nie tylko na wszczepienie nowego materiału kostnego. Używany materiał zwykle sprzyja naturalnemu przyrostowi materiału kostnego. Z tego względu zabiegi odbudowy materiału kostnego stały się popularne oraz używane przez świetnych stomatologów. Taki sposób odbudowy kości przed zabiegiem wszczepienia implantów zębowych jest całkowicie bezpieczny, a stomatolog wykonuje go przy zastosowanym znieczuleniu miejscowym. Dentysta umieszcza specjalny materiał w miejscu dotkniętym zanikiem, a potem okrywa go specjalną membraną. Na pełną odbudowę tkanki kostnej pod implanty zębowe trzeba poczekać ok. 3-6 miesięcy. Po upływie tego czasu stomatolog może bezpiecznie zaaplikować implant.

Implanty zębów podczas jednej wizyty w klinice dentystycznej

Wszczepianie implantów można wykonywać na 2 sposoby. Najbardziej popularny zabieg aplikacji implantów dwufazowych zawiera dwa główne etapy. Na początku w szczęce aplikowany jest implant zębowy, w kolejnym etapie stomatolog montuje protezę dopiero po absolutnym wygojeniu implantu. Dzięki nowoczesnym metodom dostępny jest sposób aplikacji implantów zębowych w w ciągu jednej wizyty, czyli implantów jednofazowych.

Implanty podczas jednej wizyty charakteryzują się tym, że podczas pojedynczego zabiegu pacjent uzyskuje tak samo implant, jak i protezę zęba. Oczywiście proces wyprzedzają specjalistyczne diagnostyczne badania, by pacjent był świadom wszelkich etapów działań podejmowanych przez lekarza stomatologa, jednak wszczepienie implantu i umieszczenie korony ma miejsce w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Głównym wymogiem do wszczepienia implantów w w ciągu jednej wizyty jest dobry stan zdrowia dziąseł, zębów i kości szczęki lub żuchwy wokół wszczepu.

Bez względu na metodę implant musi się wygoić, ale przy wszczepie implantów jednofazowych całkowity zabieg przebiega pod protezą, a pacjent może bez problemu jej używać. Biorąc pod uwagę ilości braków oraz wstawianego uzupełnienia protetycznego – korony, mostu lub pełnej protezy na implantach – w trakcie gojenia się pacjent korzysta z protezy tymczasowej. Po zrośnięciu się kości z implantem stomatolog zamienia tymczasową protezę na uzupełnienie właściwe. Bez względu na to uzupełnienie tymczasowe doskonale spełnia swoje zadanie oraz umożliwia osiągnięcie wspaniałego uśmiechu w jeden dzień.

Implanty zębów Toruń