tłumacz bydgoszcz
Biuro tłumaczeń – profesjonalizm w każdym calu
11 grudnia, 2016
Tłumaczenia pisemne i ustne angielskiego Tłumacz przysięgły angielskiego tłumaczenia zwykłe i przysięgłe
Biuro tłumaczeń angielskiego
14 grudnia, 2016

Instalacje LPG promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Czym jest LPG?

LPG określany jest często jako propan-butan, mianowicie mieszanka tych dwóch elementów. Kumuluje się go w charakterystycznych pojemnikach pod ciśnieniem i jest jednym z najbardziej optymalnych źródeł energii. Wykorzystuje się go przykładowo do zasilania rozmaitych akcesoriów cieplnych, jako źródło energii w mieszkaniu (m in. do kuchenek gazowych), jako paliwo stosowane przy pracach dekarskich bądź – naturalnie – paliwo motorowe. W ostatniej grupie to po prostu autogaz. Jakie są jego własności? Pod działaniem niewysokiego ciśnienia przeobraża się w płyn i można go gromadzić w niedużych pojemnikach albo butlach gazowych. Równocześnie jest on w stanie przekazać faktycznie sporo energii. Poza tym jest bezzapachowy i kompletnie niewidzialny. Do gazu ziemnego, z którego czerpiemy w domu, włącza się oddzielny substrat chemiczny, abyśmy umieli odkryć fakt jego „ulatniania się”. Autogaz musi osiągać ustalone normy oraz podlega kontrolom jakościowym zanim trafi do naszego pojazdu. W wielu krajach wzrasta zaciekawienie instalacjami gazowymi do samochodów, bo są one wyjątkowo efektywne w przyrównaniu do systemu na benzynę czy ropę. Oprócz niższej odpłatności (około o połowę stawki benzyny bezołowiowej), zbiornik z LPG jest dużo lżejszy od klasycznego.

Instalacja zasilania gazowego LPG w Małopolsce

Przede wszystkim w jednostkach handlowo-usługowych, które dłużej działają na rynku samochodowym. Wzorcem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które ma w swojej propozycji nie tylko instalacje LPG, ale także auto mechanikę, naprawę klimatyzacji, diagnostykę informatyczną, usługi regeneracji felg i naprawę opon. W przypadku autogazu można liczyć na rabatowe stawki montażu, jakie obejmują:

  • całościową usługę oceny układu zasilania paliwowego
  • kontrolę jakości podstawowych systemów elektrycznych, zasilających (m in. świec zapłonowych)
  • kontrolę układów bezpieczeństwa

Poza tym przedsiębiorstwo „Bet-Pol” ma w swojej propozycji serwis autogazu, jego renowację, wymianę zasobników z materiałem napędowym i ocenę uszkodzeń. Warto udać się do niej z takimi problemami, jak niedbale wyregulowany zespół LPG, wadliwa sonda lambda, naruszony katalizator, intensywniejsze zużywanie się świec zapłonowych, wyciek roztworu chłodniczego, czucie zapachu gazu, brak uzyskiwania przez silnik LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak możliwości przełączenia się na zasilanie gazem, problemy przy napełnianiu zbiorników gazem, mylne oznaczenia poziomu LPG, wykorzystywanie przez auto benzyny i gazu jednocześnie. W przypadku oceny uszkodzeń przedsiębiorstwo proponuje diagnostykę informatyczną instalacji LPG, ocenę systemu elektronicznego, ocenę nieprawidłowości mechanicznych, diagnostykę usterek wyrządzonych nierozważnym montażem.

Czy warto zamontować LPG?

Właściciele mniejszych samochodów są bardziej ostrożni względem instalacji gazowego, ponieważ silniki ich aut niestety nie są bardzo pojemne. Za to Ci, którzy mają wielkie samochody, bez wątpienia spostrzegają większe oszczędności. Jakie są więc fakty?

Po pierwsze – okres zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od wielkości silnika oraz tego, ile w przeciągu roku przejedziemy kilometrów. Jeśli ktoś właściwie nie jeździ, wówczas pieniądze poświęcone na instalację i jej zamontowanie będą zwracać się dłużej niż w przypadku kierowcy, który nieustannie „jeździ po świecie”.

Po drugie – niekorzystne opinie wypowiadają Ci, którzy nigdy nie jeździli samochodem z instalacją LPG lub posiadali ją niestarannie zamontowaną (oraz nie umieli z niej należycie korzystać).

Po trzecie – Nim zdecydujemy się na założenie autogazu, należy dokonać przeliczeń co do dochodowości. Powinnyśmy znać po prostu kilka faktów dotyczących: standardowego wykorzystania paliwa przez własne auto, ilość kilometrów pokonywanych w ciągu miesiąca (roku), ceny paliwa na rynku i koszt układu LPG.

Jak długo będziemy czekać na zainstalowanie systemu LPG?

Czas, jaki powinno się poświęcić na montaż autogazu, wynosi klasycznie od 8 do 10 godzin. Taki okres montażu dotyczy jednakże tradycyjnych samochodów, jakie są wyekwipowane w motory 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompletnej diagnostyce komputerowej układu spalania. W przypadku innych aut obowiązuje wcześniejsze określenie wszystkich szczegółów oraz wyznaczenie wtedy określonego terminu.

Na jakie wydatki należy się przygotować?

Wszystko niewątpliwie uzależnione jest od rodzaju silnika i wariantu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Układy Zasilania instaluje się najczęściej z wielopunktowym wrzutem benzyny, który jest kierowany przy użyciu komputera. W przedsiębiorstwie „Bet-Pol” aktualnie funkcjonuje cennik rabatowy na instalację gazową, jej założenie i butlę gazową w miejscu kółka rezerwowego. Otrzymamy także wszelkie dokumenty, jakie powinno się pokazać Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz gwarancję na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Całościowe koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla motoru 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla motoru 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla silnika 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją ofertę przedsiębiorstwo „Bet-Pol” dedykuje do Klientów mieszkających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie oraz pobliskich miejscowościach. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w odsyłacz – montaż auto gaz Kraków