Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia
27 lutego, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Dobry prawnik w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017

Jako kierowca myślisz zapewne jak ulepszyć swoje predyspozycje w ruchu drogowym. Oczywiście najważniejsza jest praktyka. Bez przejęcia pewnych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa kultura jazdy rozpoczyna się wówczas, kiedy masz świadomość niebezpieczeństwa i umiesz kierować nie tylko pojazdem, a także własną wyobraźnią. Doskonale rozumiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zapoznać się z różnorodnymi sytuacjami w trakcie podróży. Dlatego też, jako kompetentny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego priorytetem jest rozwijanie właściwych zachowań w odmiennych sytuacjach na drodze. Rozpoczynając od nieodpowiednich warunków atmosferycznych, przejdziesz z nami przez każdą, najmniej przewidywalną sytuację drogową i uświadomisz sobie jak wygląda zdecydowana i bezkolizyjna jazda autem.

Kto może wziąć udział w kursie jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla niedoświadczonych kierowców, jak i dla osób, które mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od kilku lat. W podstawowym założeniu zamiarem szkolenia, jest wykształcenie u kierowców prawidłowych reakcji wobec zagrożeń, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Dodatkowo zamiarem programu jest nauka oszczędnej obsługi samochodów, która oddziałuje na maksymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, jak i na wzmożenie sprawności naszego samochodu.

Kurs jazdy defensywnej w teorii

Defensywna technika prowadzenia pojazdu bazuje na kilku założeniach. Przede wszystkim wiąże się ona z należytym przygotowaniem samochodu przed jego użyciem, oraz z dostarczeniem sobie ergonomii prowadzenia. W trakcie kursu pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące obsługi pojazdów. Przedstawimy jak sprawdzać stan płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dobrać wysokość fotela do wzrostu, aby polepszyć widoczność jezdni. Jazda defensywna to także sprawność dopasowania szybkości i charakteru jazdy do poszczególnych warunków atmosferycznych i stanu nawierzchni jezdni. Wyjaśnimy Wam jak używać innowacyjne technologie hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Dodatkowo nauczymy Was rozszyfrowywania postępowania pozostałych uczestników drogi, w taki sposób by jak najskuteczniej reagować na ryzyko. Szczególnie kluczowym fragmentem kursu jest wyćwiczenie właściwych reakcji psychologicznych przed, oraz po wypadku. Pokażemy Państwu jak walczyć z stresem i jak inspirować innych uczestników ruchu do pozytywnych zachowań w ruchu drogowym.

Program szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 etapów. Na początku każdy kierowca będzie uczestniczył w ćwiczeniach praktycznych z zastosowaniem symulatora samochodu osobowego, samochodu ciężarowego, jak i autokaru, w zależności od systemu kursu. Prowadzącemu pojazd będzie asystował wyspecjalizowany instruktor, który na tym etapie zajmuje się wyłącznie obserwacją trybu jazdy i obserwacją reakcji na bodźce zewnętrzne. Podczas prowadzenia samochodu, uczestnik kursu będzie miał sposobność przetestowania swoich kwalifikacji w warunkach szczególnych. Scenariusz lekcji zakłada odtwarzanie rozmaitych, skomplikowanych do przewidzenia zdarzeń na drodze takich jak śliska powierzchnia, boczny wiatr, obniżenie warunków widoczności przez mgłę i jasne światło, ruchomy towar, wtargnięcie pieszego na ulicę, jak i wiele kolejnych sytuacji.

Pozostałym etapem kursu są lekcje teoretyczne w trakcie których kursanci zapoznają się z obserwacją charakteru jazdy i z przeważnie popełnianymi błędami, które sa w stanie doprowadzić do kolizji w ruchu drogowym. W trakcie lekcji zostaną im objaśnione reguły bezpiecznego kierowania samochodem po szosie i podstawy pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających interwencji medycznej. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość poznać techniczne możliwości wyeksploatowania swojego samochodu, by podwyższyć bezpieczeństwo prowadzenia, jak i zostaną im pokazane przypadki różnych wydarzeń na drodze, wraz z kompletnym opracowaniem przyczyn i skutków. Dodatkowo trenerzy zademonstrują jak normy jazdy defensywnej wpływają na ograniczenie ryzyka wypadku w ruchu drogowym.

Ostatnia faza, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu samochodem w symulatorze. Tym razem jednak trener czynnie uczestniczy w lekcji i podpowiada uczniowi jak zaimplementować elementy jazdy defensywnej podczas dziennej eksploatacji samochodu. Na pojedynczych przykładach zaprezentuje, jak powinna budować się reakcja kierowcy na dane wydarzenie.

Ukształtowanie mechanicznego prognozowania niebezpieczeństw w ruchu drogowym może przyczynić się do obniżki wypadków i kolizji, na jakie zwłaszcza narażone są osoby, które działają w zawodzie kierowcy i muszą umieć radzić sobie z groźnymi czynnikami w ruchu ulicznym. W realizowanym przez nas szkoleniu mogą brać udział osoby prywatne, jak i pracownicy przydzieleni przez konkretną firmę transportową w ramach poprawienia techniki prowadzenia samochodu. Kurs jazdy defensywnej ma wpływ na udoskonalenie techniki jazdy i nasilenie się stopnia bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego, jak i przewożonego ładunku. Kierowcy po ukończonym kursie będą w stanie lepiej unikać zagrożeń ulicznych i dokładniej zwalczać uczucia w sytuacjach kulminacyjnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, przygotowywany w naszym instytucie treningowym. Dostarczamy darmowe podręczniki i kompetentną kadrę instruktorów. Naszą specjalizacją są profesjonalne szkolenia, które zwiększają bezpieczeństwo kierowców. Jazda defensywna