Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
14 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne
8 stycznia, 2018

Dzisiaj ludzie coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie zadowala nas już zwykłe wyskoczenie na drinka, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na interesującą wycieczkę działową pracowników lub wyjście w gronie kolegów stał się paintball. Wybrani fani tej bogatej w adrenalinę batalii wybrali laser tag – regularnie obwoływany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów na temat wzrostu renomy paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie mamy podstawowe różnice między obiema dziedzinami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Przede wszystkim – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga tradycyjnej amunicji, która towarzyszy nam w popularniejszej kategorii paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort nie występuje. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, ale niezależnie od tego – walka przy pomocy wiązki światła ma swoje łatwo dostrzegalne argumenty.

Bezpieczeństwo laser tagu dotyczy zarówno uczestników rozgrywki jak i kibicujących. Nie trzeba dostarczyć konkretnych form zabezpieczenia terenu, a samej imprezie może przypatrywać się rzesza fanów, zgromadzona tuż obok miejsca akcji.

Stosowne wydaje się pytanie – co wiemy o świetle, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu gracze i zasiadający na widowni zyskują swobodę.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich trzeba zaznaczyć sprawę dotyczącą ubioru. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, przyśpieszone bicie serca i świetna zabawa idą w parze z konkretnymi środkami ostrożności i grubymi mundurami. Z pewnością to grube ubranie będzie nam przeszkadzać, gdy panuje odczuwalny upał w lipcu lub miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon możemy dobrać niemal dowolnie, przez to czujemy swobodę oraz beztroskę podczas zmagań.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – powiększa się gromada zainteresowanych zawodników. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie zagra w niego każdy brzdąc, a zastosują się do wymaganych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – choć zazwyczaj firma może poprosić o potrzebne specjalne oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

Zapewne wielu czytających chociaż raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. W obecnych czasach paintball laserowy sprawia, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Warto podkreślić – podczas gry w laser tag nie ma zastosowania przepis, że po jednym skutecznym ciosie od rywala kończy się wasza przygoda. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Uznana firma mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag z dużą dozą prawdopodobieństwa planuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez służby wojskowe z naszego kraju albo innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Zdajemy sobie sprawę, że nie licząc tego, czym powalczymy, musimy mieć zamontowane czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale albo eliminacji. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wyposażenie sprzętu w ciekawe rozwiązania, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia gry i poczucia się jak wieloletni gracz wcześniej wymienionych gier.

 

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag na ten moment są dostępne w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Opisaliśmy już sporo pozytywów laser tagu. Wszystkie one, w parze z relatywnie niskimi cenami sprawiają, iż ten typ rozrywki stał się świetnym zamysłem na przeżycie popołudnia/wieczoru w otoczeniu zgranej ferajny, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Obecnie sama impreza w lokalu może być dodatkiem, a taka męska batalia połączy kapitalną zabawę z odpowiednią dawką adrenaliny, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Warte podkreślenia staje się to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować niebanalną godzinę WF-u czy rozkręcić dzieciakom obóz.

Pamiętajcie o jednym – gros oferujących paintball wymaga rezerwacji, a jak spojrzymy na coraz większą sławę paintballa laserowego, opłaca się „zaklepać” sobie miejsce znacząco wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, należy przybycie odrobinę przed terminem i otrzaskanie się ze zwyczajami, panującymi na terenie obiektu oferującego rozgrywkę. Gdy już wszystko będzie gotowe, nie będzie sentymentów i zacznie się prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta