Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?
21 grudnia, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, rehabilitacje na basenie – postaw na aktywność w wodzie
17 stycznia, 2018

XXI wiek to ciągły proces rozprzestrzeniania się idei konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, cały czas poszukują nowych produktów i pragną mieć więcej i więcej. Nic nie jest argumentów na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Kupowanie ekskluzywnych produktów to także, lecz bierzemy pod uwagę też środki czystości, produkty spożywcze – czyli najzwyczajniej to, co jest nam potrzebne do funkcjonowania. Sporo osób nie zatrzymuje się zbytnio i w wyniku tego, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Rozwiązaniem może być sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Każdy z nas łatwy wyliczy wiele takich osób, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Zakupy załatwiają w hipermarkecie dwa razy w miesiącu, aby przyoszczędzić sobie wiecznego ruszania po niezastąpione artykuły. W dzisiejszych dniach część sklepów poszła jeszcze naprzód i świadczą im dostarczenie towarów do miejsca zamieszkania.

Przywołana kwestia tyczy się zwłaszcza jednostek zajętych, siedzących do późna w miejscu pracy. Nie pałają oni entuzjazmem, kiedy muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. Tacy ludzie skwapliwie czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep online oraz masowo nabywają prezenty dla rodziny. Biorąc to pod uwagę – stają się oni naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

Wiemy zatem jaki kluczowy powód stworzenia sklepu internetowego, toteż w tej chwili powinniśmy przekalkulować jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy mieć wymagań z księżyca. Jeżeli sklep internetowy ma Wam dać zauważalne zarobki, wówczas rozpoczynamy od tzw. analizy SWOT. Rozpatrzenie silnych oraz gorszych stron, szans i niebezpieczeństw to zupełna podstawa. Dotyczy to zarówno naszego nowego sklepu, jak również konkurencji. Musimy sprawdzić jakie statystyki generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

Kolejna sprawa to określenie grupy docelowej. Nie ma tutaj reguły. Otwarty przez Was sklep internetowy może być skierowany do Nabywcy niedzielnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości typów towarów, lecz też dla przykładu przekonywać do sklepu głównie Panie, z powodu licznej oferty kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Dokładnie przeanalizujcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż trzeba będzie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Pamiętajcie, że stworzenie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, obligatoryjnie musimy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy Twoja firma już działa, musisz w zasadzie tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

Bardzo ważna składowa tyczy się produktów. Gdy już podejmiemy decyzję czy nastawiamy się na coś wyspecjalizowanego, z ekskluzywnej działki, czy też towary powszechne, produkowane na ogromną skalę, koncentrujemy się na odpowiednim dobraniu dostawcy. Odpowiedzialność, punktualność i wiarygodność, to powinna być lista walorów, na jaką musimy spojrzeć przy kontraktowaniu. Rzecz jasna na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się stosunek jakości do ceny. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Załatwiłeś dystrybutora? Teraz wypada dopracować opisy towarów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Wchodzimy teraz w kwestię pozycjonowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Jeśli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to w takiej sytuacji musimy postawić na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przystępne dla potencjalnych Nabywców, lecz oprócz tego – zoptymalizowane pod SEO, żeby popularna wyszukiwarka Google nie miała wątpliwości co do jakości. W przypadku skopiowanych treści – nasza wyrocznia oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie satysfakcjonującej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

Sprawy związane z produktami już za nami – pora na zapewnienie Klientom odpowiednich systemów płatności. Do często spotykanych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością winniśmy też dać Nabywcom zapłacenie przy odbiorze i z góry. Ważnym będzie, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Bezpieczeństwo transakcji z pewnością wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Zamysł jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Teraz trochę spraw technicznych.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Czasami wystarczy chociażby bezpłatny software, lecz w przypadku rozległej wizji lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena niekiedy jest dostarczona w parze z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeśli tak nie jest – to w takiej sytuacji będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – przynoszą one zbyt wiele restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/