Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Nowoczesne usługi hydrauliczne i gazowe
10 października, 2016
Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo
Darmowa telewizja w internecie – przygotuj się na nowy wymiar rozrywki
14 października, 2016

Miała być tylko „skromnym” eksperymentem

Tibia to wirtualna gra, w której spotykają się systematycznie internauci z najróżniejszych krajów. Biorąc pod uwagę jej najważniejsze cechy, kwalifikuje się ją jako rozrywkę MMORPG: Massively-Multiplayer Online Role Playing Game lub „replaying on-line”. Jej pomysłodawcami byli czterej programiści z Niemiec, którzy opracowali ją w ramach testu. Pierwszy raz udostępniona szerzej została w 1997 roku. Od momentu udostępnienia minęły jedynie trzy doby aby przyłączyła się do niej pierwsza osoba on-line. Od końca lat 90 – tych płaszczyzna wizualna w grze kompletnie nie została poddana jakimkolwiek zmianom Cały czas oscyluje w obrębie grafik oldschool’owych, mianowicie bazuje na bitmapach wykonanych w grafice 2D. I być może ów właśnie „detal” jest odpowiedzią na nadal rosnące zafascynowanie zgłębianiem tajemniczych krain w lokalizowaniu skarbów. Tibia polega przede wszystkim na poprawianiu przewodnich cech oraz umiejętności wybranego bohatera zabawy, która została stworzona przez gracza. Poluje on na rozmaite potwory, kumuluje rozmaite rzeczy po przezwyciężonych przez siebie napastnikach – jak również odsprzedaje je Za ukończenie określonych działań powierzane są premie. Użytkownicy mogą komunikować się ze sobą na kilka sposobów: prowadząc rozmowę bezpośrednią, planując kolektywnie wyprawy bojowe, poszerzając relacje handlowe oraz przynależąc do gildii.

Tibialyzer – i wszystko staje się prostsze

Ostatnio na jednej ze stron internetowych został udostępniony profesjonalny program do usprawnienia gry w Tibię – Tibialyzer. Jest on w całości autonomiczny. Jak działa? Otóż jego elementarnym zadaniem jest skanowanie dziennika serwera i wiadomości z czatu Tibia w momencie, gdy użytkownik jest wciągnięty rozrywką. Informuje go o tym, jaki konkretnie zdobędzie łup, jakie poniósł uszkodzenia oraz jakie zyskał doświadczenie. Jest to zwłaszcza potrzebne w czasie, gdy internauta woli dobrze wiedzieć jakich doświadczył szkód w przeciwstawieniu do reszty graczy lub czy zostały upuszczone niesłychanie rzadkie rekwizyty. Tibialyzer posiada dostęp między innymi do baz danych statystycznych NPC, wiedzy na temat stworzeń i artefaktów (zwłaszcza ich kropli oraz tego, gdzie można je sprzedać.) Co istotne – gracz nie musi opuszczać Tibii, ażeby mieć takie możliwości. Tybialyzer pokazuje je wszystkie za sprawą charakterystycznych nakładek. Korzystne dla użytkownika będzie posiadanie dobrego ekranu, ponieważ wtedy gra nie zostanie przez nie zatkana. Jeśli monitor jest nieco starszy, to doskonałym wyjściem jest zmiana ich usytuowania. Niewątpliwym walorem programu ułatwiającego rozrywkę jest brak tworzenia przez niego lagów, a mianowicie przedłużania momentu pomiędzy decyzjami gracza a faktyczną reakcją gry. Dzięki zaprezentowanym nakładkom można w nieskomplikowany sposób wykazać ilość stworzeń, które gracz wyeliminował i miarę łupów, które można znaleźć. Pełne informacje są stale aktualizowane, a polowanie na łupy gracz może wyświetlić w jakiejkolwiek chwili. Nie potrzeba kontrolować każdego poszczególnego łupu, bo program wykona to za internautę. W sytuacji, kiedy poluje on wraz z resztą graczy, może również sprawdzić, jakich strat doświadczył każdy uczestnik grupy. Żeby dostać taki program wystarczy: 1) wprowadzić w wyszukiwarkę słowa : Tibialyzer download bądź 2) wejść na stronę TibiaLyzer.eu i kliknąć zakładkę „download”.

Poradniki do gry Tibia – co można w nich znaleźć?

W Internecie można wypatrzyć sporo stron z przewodnikami zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grą Tibia, jak i dla tych już bardziej biegłych. Przykładowo wstawiając w google wyrażenia „tibialyzer guide”, „tibialyzer reddit” bądź „Tibia poradnik” pokażą się te strony, na których internauci ze słabszym bądź bogatszym doświadczeniem opowiadają, w jaki sposób wygrywać kolejne bitwy w różnych okolicznościach. Zwykle chodzi o dane na temat: tworzenia konta, metamorfoz wyglądu postaci, gatunków stworzeń, rynsztunku, hp, many, wariantów komunikacji z pozostałymi internautami, gildii itp. Ciekawe są także strony odpowiadające na bardzo szczegółowe zapytania internautów jak: ”Jak osiągnąć 100 level w Tibii?”, „Za pomocą jakich działań można zostać pr0 w Tibii?”, „Jak maksymalnie zagospodarować Knight’a?”. Takich wskazówek jest niezwykle dużo, więc należy wziąć pod uwagę poziom zaawansowania w walce. Zazwyczaj użytkownicy nie skupiają się na drobnych opisach, które do niczego nie prowadzą, wręcz przeciwnie – dokładnie przedstawiają np. opisy broni, oprzyrządowania, technik off-line i stworów. Tibialyzer guide można podzielić w zależności od rodzaju postaci na: informatory dla knighta, paladyna, druida i sorca. Ciekawym sposobem jest odtwarzanie poradników w formie filmów, np. na youtube. Użytkownicy jasno demonstrują obserwatorom, w jaki sposób przeprowadzić istotne działania. Szczegółowo objaśniają summa summarum każdy swój ruch, np.: opisują jak ściągnąć grę oraz program Tibilyzer, jak dać sobie radę z typowymi komplikacjami, zapoznają oglądających ze wszystkimi czynnościami, z których najlepiej czerpać podczas gry on-line i off-line oraz odpowiadają na wszystkie dziwne pytania. Oczywiście bez zdradzania zagadki swojego awansu.

Szczegółowe informacja można uzyskać tutaj TibiaLyzer Guide