program do gry w Tibię tibialyzer ułatwienia w grze Tibia
Tibia wciąż w czołówce gier MMORPG
10 października, 2016
Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa telewizorów w Łodzi
15 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – większość Polaków zna na pamięć ten wers przebojowej piosenki „Szklana Pogoda” zagranej po raz pierwszy w latach 80 przez grupę Lombard. W tamtych czasach telewizor był czymś rewolucyjnym. Był kamieniem milowym dla pokolenia i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Zdarzało się ludzie gromadzili się w mieszkaniu jednego z sąsiadów, szczęśliwego właściciela kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać główne wydanie informacji, czy następny odcinek ulubionego serialu. Od tamtych lat telewizja bardzo się zmieniła, a to wszystko przez odwołanie cenzury w mediach i rozwój nowoczesnych technologii. Dzisiaj prawie w każdym domu możemy znaleźć minimalnie jeden telewizor. Oglądający śledzą losy bohaterów emitowanych seriali. Dowiadują się o rewolucyjnych odkryciach w nauce i obserwują aktualne wydarzenia na arenie międzynarodowej. Telewizja bawi i uczy, w bardzo nowoczesnym wydaniu.

Wspominając o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zanalizujmy jak oddziałuje na telewizję powstanie globalnej sieci cyfrowej, czyli internetu. Internet to nowe medium, które wiąże ludzi z całego świata. Słowo internet pochodzi z angielskiego wyrazu „inter-network”, co dosłownie znaczy „między-sieć”. Jest to rozbudowana infrastruktura telekomunikacyjna, zespalająca różne urządzenia sieciowe wbudowane w komputerach, smartphonach i tabletach. Sieć internetowa umożliwia nam proste komunikowanie się z ludźmi z całego globu. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy, ale przede wszystkim o różne źródła informacji, do których wlicza się zdjęcia i filmy. Wstawiając dany film udostępniamy go każdemu użytkownikowi sieci. Tak samo jest ze zdjęciami, które raz wrzucone na często odwiedzane witryny społecznościowe (takie jak chociażby Instagram), zostają tam na zawsze. Dlaczego więc rozwój Internetu miał tak ogromny wpływ na nowoczesne usługi telewizyjne? Do tej pory programy telewizyjne emitowane były wyłącznie przy użyciu odbiorników telewizyjnych. Internet spowodował, że duża część dostawców usług telewizyjnych zdecydowała się na internetową transmisję kanałów telewizyjnych. Media strumieniowe zaczęły się rozwijać w zawrotnym tempie. Dziś darmowa telewizja online jest czymś tak powszechnym jak chodzenie do sklepu.

Telewizja online – na życzenie, czy na żywo?

Historia darmowej telewizji rozpoczęła się na Youtubie. Witryna ta została założona w 2005 roku. 5 lat później, po raz pierwszy odbyła się światowa emisja meczu w Internecie. Ponad 50 milionów użytkowników oglądało zmagania ligowe indyjskiego krykieta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się w dalszych latach emisje takich uroczystości jak beatyfikacja Jana Pawła II i ślub brytyjskiego następcy tronu Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili co raz więcej osób zaczęło się rozglądać za możliwością oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych, czy na ekranach swoich laptopów. Potrzeby konsumentów zrodziły pomysł założenia platform internetowych, wyświetlających na żywo programy telewizyjne. Dzięki temu powstały platformy takie jak amerykański Netflix (dostępny obecnie na całym świecie), czy nasz rodzimy dostawca darmowatelewizja24.pl. Media wykorzystujące strumień prócz transmisji kanałów telewizyjnych równolegle z programem tv, oferują nam również usługi „video on demand”, czyli wypożyczalnię na żądanie w której dostępne są miliony publikacji.

Darmowa telewizja – odbiór bez zakłóceń.

Korzystna wiadomość jest taka, że telewizję online możesz odbierać praktycznie w każdym miejscu – na smartphonie, na tablecie czy na laptopie. Obecnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość oglądania telewizji online. Wystarczy, że ściągniesz odpowiednią aplikację na tablet lub telefon, lub skorzystasz z konkretnej strony www. W przypadku strony darmowatelewizja24.pl najpierw trzeba wybrać swój ulubiony kanał, nacisnąć przycisk „stream 1” lub „stream 2”, skopiować podany adres strony i wkleić go w okienku adresu w przeglądarce. W taki sposób możemy śledzić aktualne programy telewizyjne z obojętnie jakiego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w trakcie spaceru.

Telewizja online i jej zalety.

Korzyści z oglądania darmowej telewizji moglibyśmy wciąż i wciąż wymieniać. Po pierwsze i chyba najistotniejsze dla każdego użytkownika jest to, że telewizja online jest darmowa. Kolejnym aspektem, w wielu przypadkach równie ważnym jest wygoda oglądania. Telewizja online jest dostępna na dowolnych urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z dowolnego miejsca bez jakichkolwiek przeszkód i bez potrzeby kupowania telewizora. Co więcej? Warto też powiedzieć o bogactwie kanałów dostarczanych na witrynach takich jak darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe oferują nam nie tylko dostęp do ogólnodostępnych programów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do stacji, których nie mielibyśmy szansy zobaczyć korzystając z tradycyjnej telewizji abonamentowej. Są to chociażby takie kanały jak HBO, czy Canal+, które wyświetlają własne produkcje serialowe, oraz najnowsze filmy. Dzięki darmowej telewizji możemy także wypożyczać seriale i filmy na żądanie. Obecnie mówi się, że opcje takie jak ”video on demand” przytłumią w przyszłości znaczenie tradycyjnej telewizji . Na razie jednak są to jedynie przewidywania, gdyż potęga telewizji, tej standardowej, jak i online wciąż idzie w górę.

Chcesz wypróbować darmową telewizję online? Kliknij w podany obok link i ciesz się wolnością wyboru: tvp1 program tv.