Nowoczesne techniki termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Najnowsze techniki izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny dla każdego

O termokubkach myślimy przważnie w sezonie jesienno-zimowym, jeśli chcemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko przedłużają gorąco, ale także sprawdzają się do przechowywania zimnego napoju w upały. Jaki kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Wyśmienity termiczny kubek na długo zatrzyma ciepło kawy albo chłód napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, więc sprawdzi się w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeśli planujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw sprawdzić kilka ważnych szczegółów. Przede wszystkim bardzo istotny jest materiał wykonania. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie i parametry zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim składnikiem jest pokrywka kubka termicznego. Najlepiej by była nie tylko szczelna, aby utrzymywać temperaturę wewnątrz na odpowiednim poziomie, ale także zapewniać komfortowy sposób picia. Trzeba też ocenić kształt kubka termicznego i jego objętość. Termiczne kubki o niewielkiej pojemności nie sprawdzą się na czasochłonnych wędrówkach, ze względu na to w tej sprawie lepiej dobrać rozmiar kubka termicznego do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo nawet w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a jeśli chcemy używać go w aucie, lepiej by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do biura, do pracy

Kubki termiczne często kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z których są wykonane, niemal każdy z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dobrać od formy pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie gwarantują dłuższy czas trzymania zimna lub ciepła. Możemy wybrać malowniczy termiczny kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że występują w różnych wzorach i kolorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te krócej zachowują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być najlepiej lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Dlatego najczęściej kupowanymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, znajdziemy wśród nich sporo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez trudu wejdą do tornistra i nie sprawią trudności w użytku. I choć słabiej zachowują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry także na spacer, kiedy szukamy wygodnego kubka termicznego, ale nie zależy nam na wielogodzinnym zatrzymaniu temperatury. Jeśli jednak zatrzymanie temperatury jest ważne, warto wybrać kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, wygodne, a ponadto nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je zarysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki zda egzamin w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę zazwyczaj patrzymy, żeby termiczny kubek jak najdłużej utrzymywał ciepło lub chłód napoju wewnątrz. Ze względu na to doskonałym kubkiem na wycieczkę jest stalowy kubek. Tego typu termiczne kubki najlepiej ze wszystkich zachowują temperaturę, ze względu na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że trzymają temperaturę na wiele czasu. Co więcej mają solidną budowę i są niewzruszone na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest zaledwie jego ciężar, bo jest on masywniejszy niż inne.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W samochodzie powinniśmy bardzo uważać, dlatego termiczny kubek pasujący do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i świetnie trzyma temperaturę. Termiczne kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Takie kubki są wytrzymałe i świetnie zachowują temperaturę napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty najczęściej myślimy nad ładnym wyglądem, z uwagi na to najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość ładnych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne też charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley