kartoniarki - rodzaje kartoniarek - maszyny pakujące
Rodzaje kartoniarek start stopowe i kontynuacyjne w produkcji
4 sierpnia, 2022
Prowadzenie księgowości w firmie a rola księgowej
Prowadzenie księgowości w działalności gospodarczej
7 listopada, 2022

Kubek termiczny najlepszy dla Ciebie

Kubek termiczny dla kogo najlepszy - jaki kubek wybrać

O termokubkach rozmyślamy głównie w czasie zimowo-jesiennym, jeżeli planujemy wziąć ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że termiczne kubki nie tylko utrzymują gorąco, ale również sprawdzają się do noszenia chłodnego napoju w upały. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały termiczny kubek na długo zatrzyma goraco herbaty albo chłód napoju. Ze względu na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, tym bardziej że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeśli podejmujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw ocenić kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim najbardziej istotny jest materiał jego produkcji. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie i trwałość utrzymania zimna albo ciepła. Następnym elementem jest przykrywka . Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na odpowiednim poziomie, ale także zapewniać wygodny sposób picia. Trzeba również dobrać formę kubka termicznego i jego pojemność. Termiczne kubki o średniej objętości nie sprawdzą się na czasochłonnych wycieczkach, z uwagi na to w tej kwestii lepiej dopasować pojemność kubka termicznego do swoich potrzeb. Z kolei jego kształt ma też znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki z reguły nabywamy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dobrać od formy pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, które gwarantują długi czas zachowania temperatury. Możemy zakupić piękny termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one krócej utrzymują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na zniszczenie.

Który termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tej przyczyny zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, mają sporo kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez problemu zmieszczą się do tornistra i nie sprawią trudności w korzystaniu. I chociaż krócej zachowują zimno lub ciepło i są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozpadną się jak na przykład kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się również na spacer, gdzie szukamy lekkiego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na wielogodzinnym utrzymaniu temperatury. Jeśli jednak zatrzymanie ciepła lub zimna jest konieczne, lepiej wybrać kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w noszeniu, komfortowe, a do tego nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę przede wszystkim patrzymy, aby termiczny kubek bardzo długo zatrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Ze względu na to najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę jest kubek stalowy. Tego typu termiczne kubki najdłużej w porównaniu do pozostałych zachowują zimno lub ciepło, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, co sprawia, że zachowują ciepło lub zimno na wiele godzin. Co więcej mają wytrzymałą budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego termicznego jest jego ciężar, dlatego że jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W pojeździe musimy szczególnie uważać, dlatego termiczny kubek najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i świetnie trzyma ciepło lub zimno. Termiczne kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są za bardzo nieodporne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są trwałe i świetnie zachowują zimno lub ciepło napoju.

Jaki termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów zwykle cenimy produkty z ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość pięknych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne również charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.