Najnowsze techniki izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020
Nowoczesne techniki termoizolacji
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny na każdą okazję

O kubkach termicznych myślimy z reguły w sezonie zimowo-jesiennym, jeśli chcemy wziąć gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko zachowują gorąco, ale też są dobre do przechowywania chłodnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na długo utrzyma ciepło herbaty albo zimno napoju. Ze względu na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, szczególnie że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli planujemy zakup kubka termicznego, najlepiej na początek przemyśleć parę istotnych szczegółów. Po pierwsze niezwykle ważny jest materiał jego produkcji. Od tego zależy jego przeznaczenie i parametry utrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym składnikiem jest przykrywka . Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na wymaganym poziomie, ale także zapewniać wygodny sposób picia. Należy także sprawdzić formę termicznego kubka i jego pojemność. Kubki termiczne o niskiej objętości zawiodą na wielogodzinnych wędrówkach, z uwagi na to w tej sprawie powinniśmy dobrać pojemność termicznego kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma także wartość pod względem zastosowania. Chcemy, by posiadał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a jeśli chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do biura, do pracy

Termiczne kubki przważnie kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak dostosować od charakteru pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie kubki, jakie mają długi czas utrzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać malowniczy termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że są dostępne w wielu wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one słabiej utrzymują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być zdecydowanie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z uwagi na to najczęściej wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość niedrogie, mają dużo kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez problemu wejdą do plecaka oraz są nietrudne w obsłudze. I chociaż mniej czasu utrzymują ciepło lub zimno oraz są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się też na spacer, gdzie szukamy lekkiego termicznego kubka, ale nie polegamy wielogodzinnym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie temperatury jest ważne, rozsądniej zdecydować się na kubek z tritanu. Takie kubki są lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a do tego nie mają w składzie związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę zazwyczaj chcemy, żeby termiczny kubek przez wiele godzin utrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Dlatego doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Tego rodzaju termiczne kubki najdłużej ze wszystkich utrzymują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są doskonale izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło na wiele godzin. Dodatkowo mają trwałą budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka termicznego jest tylko jego ciężar, dlatego że jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W pojeździe musimy bardzo uważać, z uwagi na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe lub plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby nadawały się do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Te kubki są trwałe oraz świetnie utrzymują ciepło lub zimno napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty najczęściej kierujemy się ładnym wyglądem, ze względu na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne ogromną ilość pięknych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne także cechują się obszernym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubki termiczne sklep