serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Właściwy serwis skutera
13 marca, 2017
Przeprowadzki Wrocław Usługi transportowe dla firm Lokalne przeprowadzki
Krajowe usługi transportowe
15 marca, 2017

Depilacja laserowa – chyba każda kobieta słyszała o tym zabiegu. A czy wiecie czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa daleko wschodniej religii, aczkolwiek w ogóle to słowo nie jest powiązane z bóstwami jak i modlitwą. Hirsutyzm to dolegliwość na którą cierpi wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin nazywający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą być dotknięci tą dolegliwością, chociaż część panów nie ma problemów z dość bujnym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to absolutny dramat.

U dziewczyn chorujących na hirsutyzm włosy rosną w wygórowanej ilości na różnych partiach ciała – w strefach bikini, na dolnych partiach ciała i co najgorsze na twarzy. Musicie potwierdzić, że włosy na ładniej, kobiecej buzi nie prezentują się pięknie i ponętnie. A generalnie każda z nas marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Jaką rolę w tym wszystkim pełni zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu usuwa nadmierne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to środek łagodny, w szczególności proponowany osobom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej szczególnej dolegliwości, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeżeli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie właściwy, koniecznie zaznajom się z poniższym informatorem informującym o procesie epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm przejawia się zbędnym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, czarne włoski rosną nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach intymnych, ale także na brodzie, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako mankament kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest produktem ubocznym zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u przyciągającej, 100% kobiety pojawia się niewielka bródka? Damski organizm tworzy równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Czasami zdarza się, że w efekcie dezorganizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają wytwarzać zbyt dużą liczbę hormonów płci męskiej. Skutkiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, jak i w pozostałych miejscach. Innymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za pojawianie się nadmiernego owłosienia u kobiet mogą odpowiadać również sterydy (wprowadzane w rozmaitych terapiach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W chwili dostrzeżenia początkowych śladów nadmiernego owłosienia zaleca się spotkanie u specjalisty. Po szczegółowym badaniu udokumentuje on diagnozę i poda odpowiednie lekarstwa, lub stwierdzi, że zbytnie owłosienie jest tylko defektem kosmetycznym. Wówczas najefektywniejszym wyjściem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. W trakcie paru sesji raz na zawsze pozbędziesz się przeszkadzających Ci włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym tylko do osób narzekających na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, chcą mieć gładką skórę na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że epilacja laserem całkowicie eliminuje włoski z jakiejkolwiek partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy uważają, że jest to metoda bezbolesna. Odpowiednie nastawienie lasera do natury skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak odporne są Twoje włosy. W każdym razie efekt końcowy jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda fachowa nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje wchłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest konsekwentne naruszenie struktury włoska, który przestaje się rozwijać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Podyktowane jest to etapem wzrostu włosa. Promień laserowy pochłaniany jest jedynie przez włosy, które wyczuwalne są na skórze. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają wymaganej ilości promieniowania wystarczającej do ich zniszczenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak informuje spora liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Ciemne włosy wyrastające na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie zaskakuje nas, że panie z hirsutyzmem preferują tą przynoszącą efekty formę kuracji. Depilacja laserowa to nie jedynie zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich dziewczyn, u których zbędne owłosienie wywołuje znaczne kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może pragniesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnej wygody? W każdym razie umów się na konsultację w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej, instytut oferuje fachową depilację laserową przy użyciu innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Marzysz o tym by mieć ładną i zadbaną skórę? My Tobie w tym pomożemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: toruń depilacja laserowa