Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implant zęba
17 października, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019

Depilacja woskiem – zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal sporym uznaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od lat używana technika pozwala usunąć włoski z większości części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na część ciała, z jakiej mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk musi być tylko lekko podgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać nagłym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przyszykować. Na parę dni przed depilacją warto wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się trudne do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie usuwania. Planując depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskową trzeba dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie istotne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.