Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne Toruń
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja do biura Toruń
21 sierpnia, 2019

Fryzjer Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele jest jednym z tych wyjątkowych wydarzeń, podczas których wszystkie kobiety chcą wyglądać zjawiskowo. W czasie przygotowań jedną z głównych spraw (dosłownie!) na głowie kobiety jest fryzura weselna. Istotne jest, żeby nie tylko wspaniale wyglądała, pasowała do sukni i kształtu twarzy, ale także, by wytrzymała aż do świtu. wybór fryzury na ślub musi być planowany z wyprzedzeniem, aby uniknąć nieprzewidzianych problemów w dniu ślubu. Aby wszystko wyszło jak najlepiej, należy właściwie wybrać i upięcie, i fryzjera.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Podczas wyboru salonu najważniejsze jest to, aby panna młoda czuła się komfortowo. Najlepszym pomysłem jest więc salon, z którego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dłuższego czasu ma kontakt z włosami klientki, doskonale zna ich potrzeby, typ oraz umie je wymodelować, z tego powodu nie warto eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może zdarzyć się jednak tak, że panna młoda nie korzysta regularnie z tego samego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku znalezienie właściwego fryzjera może okazać się kłopotliwe. Przede wszystkim dobry salon musi posiadać doświadczenie i pozytywne opinie. Warto również zapoznać się z jego katalogami fryzur ślubnych i portfolio. Tego typu informacje można łatwo znaleźć w internecie lub bezpośrednio w salonie.

Pomimo najkorzystniejszych referencji wybrany salon, może sprostać oczekiwaniom, z tego względu dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na próbne czesanie. Dzięki temu nie tylko będzie można ocenić jakość usługi, ale także, czy indywidualny pomysł lub propozycja fryzjera ślubnego pasuje do sukni i kształtu twarzy panny młodej. Takie działanie pomoże odpowiednio dopasować każdy z elementów wyglądu.

Planowanie fryzury na ślub z wyprzedzeniem i wstępne upięcia ślubne to doskonały sposób na odrobinę szaleństwa. Mając kilka miesięcy, znacznie prościej zdecydować się na eksperymenty, które mogą stać się strzałem w dziesiątkę. Tuż przed samym ślubem nie warto zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ UPIĘCIE ŚLUBNE ?

Inspiracja

Wybór fryzury weselnej można rozpocząć od zaczerpnięcia inspiracji np. tych w internecie albo z folderów w salonie fryzjerskim. To daje pannie młodej możliwość odszukania fryzur, jakie leżą w jej guście. Będzie to dobrą podstawą dla fryzjera ślubnego, do ułożenia zadawalającej stylizacji.

Warto też mieć na uwadze, że włosy różnią się od siebie strukturą. Niektóre typy układają się łatwiej lub trudniej. Inne z kolei nie utrzymują stylizacji zbyt długo. To samo dotyczy długości i gęstości włosów. Dobrze jest to omówić z fryzjerem, który doradzi, czy oczekiwane upięcie weselne jest możliwe do wykonania na włosach oraz czy przetrwa całą noc, czy tylko uroczystość kościelną.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, pasujące modelce z katalogu, nie zawsze będą pasować wszystkim kobietom. Trzeba ocenić również indywidualne czynniki. Jednym z nich jest między innymi owal twarzy. Fryzura ślubna powinna uwydatniać jego piękno.

Kobiety z okrągłymi twarzami powinny pozwolić sobie na upięcia weselne podnoszące włosy w górę, aby zwiększyć ich objętość. Dla odważnych pań, interesującym rozwiązaniem są cięcia powyżej linii żuchwy. Posiadaczkom okrągłej twarzy zaleca się rezygnować z prostych grzywek, ponieważ te optycznie skracają twarz.

Także u osób o kwadratowej twarzy dobrze jest unikać prostych grzywek. Nieodpowiednie będą także upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najbardziej pasują fryzury ślubne optycznie zmniejszające jej obrys, dla przykładu długie wycieniowane włosy.

Również u osób o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie będą też upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury weselne optycznie zmniejszające jej obrys, czyli dla przykładu długie cieniowane włosy.

U osób o prostokątnej twarzy zdadzą egzamin fryzury, o zwiększonej objętości na bokach twarzy. Dodatkowo odradza się wysokie upięcia na szczycie głowy i fryzury odsłaniające czoło.

Osobom z trójkątną twarzą najlepiej pasują fryzury równoważące dolną, wąską część twarzy. Dobrym przykładem będzie klasyczny bob oraz krótka grzywka lub zakręcone końcówki włosów. Odkryte czoło i wysokie upięcia optycznie wydłużą brodę.

Suknia ślubna

Przy wyborze fryzury na ślub jednym z kluczowych elementów, które muszą do siebie pasować jest suknia ślubna. W głównej mierze najbardziej liczy się kształy dekoltu oraz ilość zdobień sukni. Należy podchodzić do tego z umiarem. Czasami mniej znaczy więcej.

Przy bogato zdobionej, strojnej sukni, warto zrezygnować z wymyślnych upięć. Fryzura weselna, choć niemniej ważna, jest głównie dopełnieniem, dlatego nie powinna odciągać uwagi od ubioru, dlatego powinna być delikatna. Wymyślne upięcie ślubne będzie dobre w przypadku gładkiej, niezbyt wymyślnej, eleganckiej sukni.

Suknia ze stójką lub z zabudowanym dekoltem już sama w sobie jest ozdobą, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. Do takiej sukni najlepsze będzie wysokie upięcie lub kok z tyłu głowy. Doskonałym dopasowaniem są także gładkie fryzury weselne. Również suknia z dekoltem w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w takim połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy tej sukni właściwe są zarówno upięcia, jak i puszczone luźno włosy, które delikatnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy będą także świetnym dopasowaniem do dekoltu w kształcie litery V.

Podstawową rolą sukni z dekoltem na plecach jest pokazanie pleców, przyciąganie uwagi, dlatego dobrane do niej upięcie ślubne powinno dbać o to, by kosmyki włosów ich nie zasłaniały.

Suknia na jedno ramię potrzebuje wyrównania asymetrii, z tego powodu do tego typu sukni świetnie pasują upięcia po drugiej stronie szyi, które wyrównają wizerunek, ale nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na wesele można również dopasować do dodatków, chociaż zazwyczaj lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej powszechnym elementem jest oczywiście welon, który jest dobry dla wszystkich fryzur i upięć. Równie powszechne są ozdobne wsuwki i opaski, wspaniałe też dla włosów o każdej długości. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów są pięknym uzupełnieniem rozpuszczonych włosów, a pojedyncze kwiaty cudownym dodatkiem delikatnych upięć. Kapelusze i fascynatory sprawdzą się tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu zachowana jest w stylu retro.

Te wskazówki przydadzą się w wyborze fryzury na ślub, należy jednak pamiętać, że panna młoda przede wszystkim musi czuć się w niej komfortowo.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń