Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
25 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
30 marca, 2017
Zdrowo wyglądające i lśniące włosy to pragnienie wielu kobiet i mężczyzn, niestety jego spełnienie w większości wypadków jest niewykonalne, ponieważ utrzymanie włosów w nienagannej kondycji wymaga sporego wysiłku i znalezienia na to czasu, co dla niektórych jest niemożliwe. Szczęśliwie w tym momencie problem osłabionych włosów da się rozwiązać i to przy zastosowaniu wyjątkowego zabiegu realizowanego w studio stylizacji fryzur. Patentem na prędką zmianę stanu włosów są… gorące nożyczki.

Prototyp gorących nożyczek

Prawdopodobnie co niektórych zdziwi wiadomość, że na samym początku zabieg podcinania włosów na gorąco wykonywano przy pomocy… świecy. Z całą pewnością efekty takich poczynań były niesatysfakcjonujące, a przypalanie włosów zazwyczaj kończyło się doszczętnym ich spaleniem.

O tym, że spora temperatura ma pozytywny wpływ na włosy, wiemy nie od dzisiaj. Już niegdyś zaobserwowano, że dzięki optymalnej temperaturze realne jest domknięcie łusek włosa, co sprawia, że włos jest zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami i odzyskuje właściwy wygląd.

Gorące nożyczki obecnie

Obecnie z pewnością nikt nie „przycina” włosów ogniem by polepszyć stan włosów. Szczególnie że od w tym momencie na rynku dostępne są fenomenalne gorące nożyce firmy Jaguar Thermocut, które dają możliwość, aby natychmiastowo przywrócić uszkodzonym włosom piękny wygląd bez zagrożenia, że stan włosów się pogorszy.

Wyjątkowość nożyczek Thermocut

Marka Jaguar Thermocut wymyśliła specjalistyczne gorące nożyczki, które sprawiają, że rezultaty przycinania na gorąco są ewidentnie lepsze niż w przypadku stylizacji wykonywanych tanimi nożyczkami, które zamiast pomóc, po prostu niszczą włosy.

strzyżenie gorącymi nożyczkami salon fryzur górny Toruń

Przewaga tych nożyczek jest przede wszystkim taka, że gorące nożyczki Jaguar jako jedyne posiadają najnowocześniejszy system regulacji temperatury ostrzy w przedziale od 90 do 150 stopni Celsjusza, co sprzyja temu, że fryzjer może skonfigurować taką temperaturę, która będzie najlepsza dla konkretnego typu włosów, i wpłynie na najodpowiedniejsze rezultaty obcinania włosów na gorąco.

Rezultaty zabiegu strzyżenia gorącymi nożyczkami

Skracanie włosów gorącymi nożyczkami Jaguar to sprawdzony oraz skuteczny zabieg polepszający kondycję włosów. Efekty podcinania gorącymi nożyczkami są widoczne zaraz po zabiegu, ponieważ skracane na gorąco łuski włosów pozostają zamknięte. Po wykonanym zabiegu za pomocą gorących nożyc Jaguar, włosy są chronione przed utratą substancji nawilżających. Zauważalna jest jeszcze niższa skłonność włosów na czynniki zewnętrzne.

Gorące nożyczki – zalety

Zabieg cięcia gorącymi nożycami posiada wiele plusów. Przede wszystkim jest to zabieg, który zapewnia błyskawiczne, zauważalne rezultaty. Kolejną zaletą jest fakt, że gorące nożyczki mają rzeczywisty wpływ na poprawę stanu włosów i jest to stan, który utrzymuje się przez jakiś czas, czego nie możemy stwierdzić o podobnych zabiegach fryzjerskich, które tylko chwilowo poprawiają wygląd włosów. W ich przypadku nierzadko jest tak, że natychmiast po najbliższym myciu, włosy od razu wyglądają niedobrze są nieodżywione i tracą blask. I jeszcze jedna zaleta – gorące nożyczki niwelują problem puszących się włosów, bo zabezpieczają one łuski włosa, co sprawia, że nie są one podatne na niekorzystne wpływy czynników środowiskowych.

Czy zabieg gorącymi nożyczkami jest bezpieczny?

Gorące nożyce mogą kojarzyć się niektórym osobom z nagrzanymi do granic możliwości ostrzami, które są w stanie zniszczyć włosy. W wypadku techniki wykorzystanej w gorących nożyczkach Thermocut nie ma zagrożenia, że włosy zostaną zniszczone. Nie jest też możliwe, by gorące nożyczki poparzyły skórę zarówno klienta jak i samego fryzjera, ponieważ marka Jaguar również pamiętała o tym, aby ich gorące nożyczki były dobrze zabezpieczone powłoką wytrzymałą na znaczne temperatury.

Jak długo trwa zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami?

Zabieg zrealizowany gorącymi nożyczkami trwa nieco dłużej niż proste cięcie włosów. Wynika to z faktu, że właściwe zrealizowanie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od fryzjera w pierwszej kolejności przygotowania. Trzeba mieć świadomość, że przed rozpoczęciem zabiegu strzyżenia na gorąco, fryzjer musi zrobić test włosów, bo dzięki tym informacjom jest on w stanie wybrać optymalną temperaturę, która da najlepsze rezultaty. Samo podcinanie powinno być zrobione z jak największą starannością, by naprawa wyglądu włosów była równomierna.

Strzyżenie na gorąco powinno być wykonywane przez doświadczonego fryzjera

Trzeba niemniej dodać, że zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami da niezwykłe wyniki dopiero wówczas, gdy zostanie on przeprowadzony przez zawodowego fryzjera, który sprawnie umie dostosować dobrą temperaturę ostrzy adekwatną do aktualnej kondycji włosów. Dodatkowo stylista fryzur przeprowadzający zabieg gorącymi nożyczkami powinien także umiejętnie strzyc włosy. Przez to zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami powinien przeprowadzać tylko doświadczony fryzjer.

Gdzie w Toruniu wykonywany jest zabieg gorącymi nożyczkami?

Gorące nożyczki Thermocut to nowość na rynku, z tego względu mało salonów fryzjerskich proponuje zabieg podcinania włosów gorącymi nożycami. Przykładowo w Toruniu tylko jeden fryzjer wykonuje cieniowanie włosów przy pomocy innowacyjnych gorących nożyczek Jaguar.

Lokalizacja salonu fryzjerskiego, w którym wypróbujesz strzyżenie gorącymi nożyczkami:
Górny Studio, ulica Broniewskiego 90, Toruń.

Jeśli jesteś z Torunia i chcesz zrealizować strzyżenie gorącymi nożycami na swoich włosach? Odwiedź godne polecenia studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Gorące Nożyczki.