Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Organizacja idealnego ślubu
9 marca, 2017
Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Kurs na prawo jazdy dla Ciebie
10 marca, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co jest najlepsze? Profesjonalny depilator, gorący wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta pragnie posiadać idealne ciało, koniecznie bez żadnego włoska! Część z nas absolutnie nie zamierza marnować czasu na wybieranie kremów do depilacji, z którymi musimy siedzieć pod prysznicem co najmniej 10 minut. Golarka manualna, bolesny wosk, kosztowne urządzenia do pozbywania się owłosienia w zaciszu własnego domu – powinny ostatecznie odejść. Powstał w ostatnim czasie ich następca – innowacyjny laser, który jest w stanie usunąć owłosienie z każdej części ciała i to na dobre. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia – to przeczytaj ten tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest wyjątkowo męczące. Ma to na uwadze na pewno każda kobieta. Wyrastające włoski są mocniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze trudniej się od nich uwolnić. Jeśli pragniemy wykonać zabieg depilacji woskiem w domu, wówczas musimy koniecznie wiedzieć jak to po prostu zrobić, bowiem możemy zrobić sobie krzywdę, a konkretniej uszkodzić skórę. Nie możemy zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ to esencja perfekcyjnie gładkich nóg (albo innych partii ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowych technik i postawić na laser? To efektywna strategia pozbywania się owłosienia, ale nie jest wcale taka łatwa. Trzeba zapisać się na co najmniej kilka kosztownych wizyt, by kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski już na zawsze. Bardzo ważne jest przygotowanie się do wspomnianego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo i pociągającą, doskonałą skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile maksymalnie czasu przeznaczasz codziennie na golenie nóg lub pach? Jeżeli kupiłaś w markecie jednorazowe maszynki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, a to daje prawie 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny czy plastry jedynie na pierwszy rzut oka są efektywne, ponieważ należy taki system stosować co najmniej przez pół godziny co parę tygodni. Do tego dochodzą wszystkie balsamy, kremy i następne kosmetyki, które mają spowalniać wzrastanie włosków bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest przykra i naturalnie dzięki niej można mieć niedługo trudności z wrastaniem włosów. W dodatku w ogóle nie jest aż tak tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie środki, można zdecydowanie powiedzieć, że depilacja laserowa jest najlepsza i niedroga. W Polsce renoma tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest wciąż dostateczna. Mnóstwo Klientek dowiaduje się o takiej ofercie podczas wpisywania się na pozostałe zabiegi, np. ciepłym woskiem. W sumie nie chcą sprawdzić o co chodzi, gdyż nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Co więcej o epilacji przy użyciu lasera krąży wiele błędnych opinii.

Powód? Gdyż słowa „depilacja” i „epilacja” są wykorzystywane wymiennie Da się to zaobserwować choćby po artykułach na wielu stronach internetowych, lub wypowiedziach przeróżnych „fachowców” w komentarzach i na portalach społecznościowych. Różnica jest duża oraz mówiąc w skrócie nie polega jedynie na tym, iż w pierwszym z tychże określeń nie ma czarodziejskiej literki „d”. W tradycyjnej depilacji (m in. woskiem czy maszynką elektryczną) pojedynczy włos jest usunięty, jednakże wyłącznie z zewnątrz. Pełna cebulka i brodawka odżywiająca włos pozostają nienaruszone. Dlatego depilację trzeba codziennie powtarzać. Depilacja laserowa jest techniką trwałego redukowania owłosienia. Niszczy włosek, cebulkę i ową brodawkę – a rezultatem jest brak szansy rekonstrukcji włoska oraz jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest po prostu skoncentrowanym światłem. Podczas depilacji przesyłany jest impuls. Melanina, zatem barwnik znajdujący się w każdym włosku, wchłania dostarczane światło. W trakcie funkcjonowania głowicy jest uwalniane ciepło, a pojedynczy włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest niszczony. Efektywność wiązki światła bazuje na tym, czy za jednym zamachem spali poszczególne cebulki z meszkiem czy jedynie je nadwyręży. Mnóstwo urządzeń, które wykorzystuje się w domach czy salonach kosmetycznych wyłącznie ogranicza proces wzrastania włosa. Stąd po pewnym czasie tworzą się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest rzeczą indywidualną, ale krótko mówiąc nie możemy na sto procent stwierdzić, że epilacja laserowa nie boli. W trakcie emitowania impulsu Klientki wspominają o tym, że czują niewielkie ukłucia albo mrowienie. Najsłabsza bolesność jest odczuwalna przedramionach oraz łydkach, natomiast najwyższa w okolicach intymnych i pod pachami. Jest to wprawdzie doprawdy minimalny, niewiele znaczący dyskomfort, ponieważ na całe życie pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jeden zabieg bez wątpienia nie nie usunie całego owłosienia. Wiązka lasera usuwa podczas pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W większości przypadków wystarczą cztery sesje depilacji laserowej. U jednej piątej pacjentów wskazane są zabiegi przypominające, gdyż przeważnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wkrótce mogą zacząć wyrastać i należy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Kolor włosków przez cały ten czas był nadzwyczaj ważny, zaś lasery dostępne na rynku w zasadzie nie potrafiły poradzić sobie z włoskami blond, rudymi czy jasnoszarymi. Blond owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, bowiem urządzenia miały dylemat z odróżnianiem włosa od skóry. Obecnie korzysta się przeważnie z lasera Palomar Vectus, który jest wyposażony w nowoczesne urządzenie do weryfikacji cebulek włosów z macierzą i brodawką oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się wykonalne depilowanie nawet bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w mocnym, ciemnym kolorze – hebanowe, czekoladowe – i prawie niewidoczne, m in. miedziane oraz platynowe. Impuls świetlny jest dostrojony do barwnika włosów oraz koloru karnacji, żeby mówiąc w skrócie nie doszło do najmniejszych. poparzeń. Wskaźniki są więc co rusz wyjątkowo starannie wyszukiwane, żeby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w czasie usuwania owłosienia.

Kto nie może wciąż korzystać z zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Niewątpliwie Kobiety, które mają popielate włosy. Są one całkowicie pozbawione pigmentu, a epilacja laserowa zwyczajnie się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być nawilżona, nie może być na niej żadnych obrażeń, ani suchych obszarów. Na co najmniej kilka dni przed sekwencją zabiegów należałoby poświęcić parę chwil na przyzwoitą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza bariera ochronna musi być oczyszczona (bez koktajli odżywczych, samoopalacza itp.). Niesamowicie ważne jest dodatkowo staranne zgolenie skóry, bowiem nie wolno depilować skóry podrażnionej. Szczegółowe ogolenie daje pewność przyjemnego oraz jako tako niedotkliwego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed kuracją każda Klientka obowiązkowo musi omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyeliminowanie przeciwwskazań. Wtedy dostosowywana jest do partii ciała głowica – mniejsza czy o większych rozmiarach zależnie od wybranej partii ciała. Większą stosuje się na rozległych obszarach, np. brzuchu. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przybliżana do wybranej partii na tzw. „fałdę”. Z zewnątrz wygląda ta czynność w ten sposób, iż dziwna lampa z koralowym oświetleniem jest przymierzana bez przerwy do ciała. Po kuracji kosmetolog naciera balsamem uśmierzającym ból cały rejon, na którym zabieg był realizowany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Niezwłocznie po kuracji oraz przez parę kolejnych dni należy bezwzględnie masować miejsca po epilacji kosmetykami, które w swoim składzie posiadają panthenol lub odmienne substancje wychładzające i kojące. Przez prawie jeden tydzień w ogóle nie można stosować peelingów, należy unikać kremów przesuszających skórę, promieni słonecznych, basenu i sauny. Jeżeli będą widoczne strupki, absolutnie nie wolno ich niszczyć (ponieważ powstaną wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest przeznaczony do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Można więc pozbyć się do końca życia włosów z nóg, bikini, pod pachami. To wspaniały zabieg dla Kobiet, które mają niepotrzebne włosy w rejonie twarzy lub na pośladkach i uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, np. na plaży.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest parę grup chorób, które są ważnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji laserowej. Należą do nich między innymi niepilnowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, bielactwo albo dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog nie przeprowadzi terapii, jeżeli zażywamy specyfiki z retinoidami albo pijemy niektóre zioła. Zabieg musi obowiązkowo być przygotowany w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bowiem wówczas mamy możliwość z nim przedyskutować wszystkie problemy ujawniające się wyraźnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Ogólnie rzecz biorąc, terapii depilacji za pomocą lasera możemy poddać się w dowolnym momencie. Należy natomiast pamiętać, że po kuracji w ogóle nie wolno w jakimkolwiek przypadku opalać się, chodzić na basen bądź korzystać z kremów z alkoholem w składzie (skrajnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg wolno nam wykonać pod koniec roku, gdyż finalny zabieg będzie miał miejsce na początku wiosny. Całkowita kuracja przebiega dość długo, ponieważ następne wizyty muszą być przygotowywane w korzystnych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to doskonały czas, ażeby zacząć realizować swoje cele, a wiosna, aby odsłonić ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja