Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
10 marca, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczne kupowanie mieszkania
11 marca, 2017

Prawo jazdy to dzisiaj dokument obligatoryjny. Pomaga nam w znalezieniu pracy (spora liczba kierowników podkreśla, że w trakcie poszukiwania pracownika bierze pod uwagę czy określony kandydat ma prawo jazdy) i podwyższa nasz własny komfort. Mamy szansę dostrzec, ze obecnie bardzo dużo młodych osób (w wieku nastoletnim) rejestruje się na szkolenie na kategorię B, pomimo, że modernizowane przepisy znacznie zmniejszają szansę zaliczenie egzaminu końcowego.

Posiadając własny samochód mamy możliwość się poruszać bez jakiegokolwiek kłopotu. Jednak istnieje jeszcze jeden ważny atut posiadania prawa jazdy – szansa uzyskania lepiej odpłatnej i pasjonującej pracy. Już z kategorią B nasze szanse na rynku pracy się zwiększają. Posiadając większą liczbą kategorii (np C+E) mamy szansę zdobyć stanowisko w przewozie drogowym. Wypłata na tej pozycji, dla młodych kierowców, jest minimum 2 razy większa niż najmniejsze polskie wynagrodzenie. Kierowcy samochodów ciężarowych z jednorocznym doświadczeniem mogą oczekiwać na zarobki przewyższające 2 minimalne pensje. Identycznie wygląda sytuacja osób, które posiadają kompetencje do przewozu osób – prawo jazdy kat.D.

Teraz przedstawimy Tobie krok po kroku, najważniejsze kategorie prawa jazdy. Opowiemy także o profesjonalnych kursach dotyczących doskonalenia techniki kierowanie pojazdem. Wierzymy, że po lekturze tego mini przewodnika zapiszesz się na właściwy dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Prawo jazdy na samochody osobowe – kurs dla każdego

Szkolenie na prawo jazdy kat. B to najpraktyczniejsze i jednocześnie najkrótsze szkolenie, w jakim mogą uczestniczyć osoby z ukończonym 18 rokiem życia o odpowiednich możliwościach zdrowotnych potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim. Kurs złożony jest z dwóch faz – teoretycznej i praktycznej. Na zajęciach z teorii kandydaci nabywają wiedzę o obsłudze pojazdu osobowego i o przepisach ruchu drogowego. Każdy uczestnik kursu powinien także przejść zajęcia związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Aby przejść do ćwiczeń z praktyki (jazdy samochodem) kandydat musi zaliczyć wewnętrzny test wiedzy. Lekcje praktyczne trwają 30 godzin, po czym uczestnik szkolenia ma prawo przystąpić do egzaminu państwowego w WORD. Prawo jazdy kat. B upoważnia do prowadzenia pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 tony, oraz ciągnika rolniczego. Kursy na kategorię B realizowane są przez szkoły jazdy właściwie w dowolnej gminie. Koszt kursu to najczęściej 1300 złotych.

Prawo jazdy kat. C – witaj ciężarówko

Bardzo duża liczba moich znajomych mówi, iż od najmłodszych lat chciało stać się kierowcą ciężarówki. Zdarzają się też panie, którym ten zawód odpowiada. Kierowca pojazdu ciężarowego to praca pełna, ryzyka, ale również ciekawych doznań. Jeśli nie straszne Ci są długie trasy i noce w wąskiej kabinie, to za pewne zaspokoisz się w tym zawodzie. Na początku jednak musisz odbyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeśli marzysz o kierowaniu samochodu ciężarowego z przyczepą (potocznie nazywanego TIR-em) jednocześnie powinieneś odbyć jeszcze kurs na kat. E. Plan szkolenia kształtuje się bardzo analogicznie jak szkolenie na samochody osobowe z tą niewielką różnicą, że na zajęciach z praktyki obsługujesz samochód ważący znacznie ponad 4 tony. Zdobycie dokumentu poświadczającego zdolności także możliwe jest po zdaniu egzaminu w WORD. Ale to jeszcze nie koniec. Osoby marzące o posadzie w ciężarówce muszą odbyć jeszcze jeden kurs tzw. kwalifikację. Jest to szkolenie, które potwierdza Twoje kwalifikacje kierowcy zawodowego. W praktyce jest to kolejny dodatkowy kurs za który musisz uiścić opłatę. No ale jak mus to mus.

Kursy z techniki jazdy

Kursy specjalistyczne dla kierowców, których zamiarem jest rozszerzenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przygotowywane są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Proponowane są zarówno początkującym, jak i doświadczonym kierowcom, dla których kluczowe jest nieustanne zwiększanie umiejętności w trasie. Te specjalistyczne szkolenia omawiają takie kwestie jak – jazda oszczędna, jazda bezpieczna, czy niebezpieczeństwa w ruchu samochodowym. Realizowane zajęcia takie jak jazda na macie poślizgowej, jazda na zakręcie, czy nagłe zmiany zachowania uczestników ruchu mają rozwijać stosowne postawy w ruchu drogowym i pobudzać wyobraźnię kierowców co do nieprzewidywalnych wydarzeń. Fachowe szkolenie jazdy bezpiecznej, czy funkcjonalne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć większą pewność za kierownicą.

Szkoły jazdy zapewniają nam co raz więcej szkoleń, w trakcie których mamy okazję usprawnić lub skontrolować swoje umiejętności na drodze. Jedno jest pewne – warto zgromadzić trochę pieniędzy i zarejestrować się na kurs na prawo jazdy. Im prędzej tym prościej. Świetnym momentem na przystąpienie do kursu na prawo jazdy kat. B jest szkoła średnia, kiedy nie masz rodziny na utrzymaniu, ani ograniczającej Cię pracy. Spora liczba rodziców zapisuje dzieci na kursy w ramach niespodzianki na osiemnaste urodziny. To z pewnością najkorzystniejsza inwestycja w samodzielne życie.

Wszystkie kursy odnajdziesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Przeskocz teraz na stronę internetową klikając tutaj: szkola jazdy torun