Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kursy języka angielskiego
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Wynajem Autokarów – jak wynająć
1 sierpnia, 2019

Implanty stomatologiczne ile kosztuje wstawienie

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest współcześnie najnowszą dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i naprawie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany specjalnie, zwykle z tytanu, imitujący wyrwany lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej w miejsce utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba wstawiana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najodpowiedniejsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY WSTAWIAĆ ?

Wszelkie ubytki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba zwiększa się ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo powiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do utraty następnych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Zwykle implanty wstawia się w przypadku pojedynczych ubytków lub z uwagi na walory estetyczne. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębów zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, w trakcie której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie niezbędne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze wybiera lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej stosowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długofalowy okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, zwane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i są odporniejsze na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – na przykład korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są przede wszystkim trwałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikaniem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu wymagane jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak jest wiele przeciwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Także dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może wystąpić również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wszczepienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 5 000 zł za jedną śrubę. Do kosztu należy także doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i uzależnione od ich typu. Im bardziej odporne i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 700 do 1 400 złotych.

W przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4 ,5 do 10 złotych.

www.dentysta-torun.pl