Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurg stomatolog
3 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty stomatologiczne ile kosztuje wstawienie
30 lipca, 2019

Coraz więcej osób decyduje się na kompetentną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest potrzebna w rozmaitych dziedzinach życia. Angielski przyswajają już nie tylko młodzi ludzie, ale też osoby starsze. To dla nich dobra droga rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na poprawiane swoich zdolności posługiwania się językiem obcym. Znaczna liczba właścicieli firm decyduje się na wysłanie swoich pracowników na szkolenia, aby odnieść jeszcze większe sukcesy na rynku. Obecnie znajomość języka angielskiego to podstawa, zwłaszcza na gruncie zawodowym. Wysoki procent firm zawiera kontrakty z obcojęzycznymi klientami, dlatego musi zatrudniać ludzi posiadających kwalifikacje w tym zakresie.

Angielski przyda się każdemu, ale najpierw należy zadbać o pasującego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ?

Wybór odpowiedniego kursu powinien być kierowany potrzebą. Kursy językowe mają w swoich ofertach lekcje pogrupowane na grupy wiekowe, poziomy i stopień zaawansowania. Możliwe są także zajęcia specjalistyczne, na przykład: kursy biznesowe, intensywne, konwersacyjne albo maturalne i dla dzieci.

Także forma zajęć podlega kwestii wyboru. Organizatorzy kursów proponują zajęcia indywidualne, w grupach oraz on-line. Wybierając kurs dobrze upewnić się czy możliwe jest uzyskanie intersujących certyfikatów. Warto też poczytać opinie na temat danej oferty.

KORZYŚCI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje ciąg atutów nauki języka angielskiego. Przede wszystkim przy pomocy kursu zadbasz o swoją karierę zawodową. Wykształcony pracownik jest w cenie, a CV z angielskim na najwyższym poziomie staje się coraz bardziej wartościowe i otwiera szansę zdobycia wymarzonej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pomaga w kontaktach z mieszkańcami z innych krajów. Przyda się więc w podróży, a w dobie internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi ze świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego pomaga też przełamywać bariery wykluczenia cyfrowego oraz wewnętrznej nieśmiałości. Zajęcia w grupach zmuszają do interakcji z innymi, dzięki czemu wpływają na umiejętności socjalne. Dodatkowo, szkolenia uczą odczytywania komunikatów, których w mediach jest pełno ludziom starszym i w średnim wieku.

Natępną zaletą jest to, że nauka języka prowadzi do usprawnienia pamięci. Z biegiem czasu mózg człowieka wymaga większej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą ważne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu dobrze jest odpowiednio dobrać do siebie stopień trudności. W tym przypadku typuje się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten poziom jest przeznaczony dla tych, którzy dotąd nie mieli styczności z językiem albo uczyli się go wiele lat temu, ale nie porozumiewają się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest dopasowany do tych, którzy mieli styczność z językiem, ale umieją porozumiewać się w tym języku, jednak nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest stworzony dla tych co, bardzo dobrze posługują się językiem, uczyły się go i pragną podtrzymać jego znajomość i uzyskać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, wskazujący poziom znajomości języka angielskiego uwzględniający umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie rozumie i potrafi formuować proste wyrażenia i pytania i odpowiedzi w temacie życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem stosuje potrafi porozumieć się w rutynowych przyzwyczajeniach życia codziennego w bezpośredniej rozmowie na tematy znane.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba radzi w komunikacji dla wydarzeń typowych. Potrafi proste i spójne wypowiedzi ustne i pisemne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z uzasadnieniem swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest rozpoznanie przekazu ukrytego w tekstach o konkretne i abstrakcyjnych tematach. Rozumie dyskusję dotyczące z zakresu jej specjalności. Komunikuje się spontanicznie nie powodując problemów w rozmowie. Formułuje przejrzyste wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie przyswaja w dużym zakresie trudnych tekstów. Komunikuje się płynnie i naturalnie w relacjach towarzyskich, służbowych i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba z łatwością rozumie i stosuje zasadniczo wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Kursy angielskiego z reguły kończą się egzaminem, który pozwala na osiągnięcie certyfikatu potwierdzającego poziom języka. Dotyczą one wielu aspektów, również związanych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą turystyczną, czy gospodarczą. Są też przeznaczone dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najpopularniejszych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — dowodzący biegłość językową. Egzaminy Cambridge wyróżniają się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w środowisku biznesowym.

Drugim równie popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. Certyfikaty ETS dzielą się na dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają umiejętności językowe w pracy. Przeprowadza się je na oddzielnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania oraz pisania i mówienia.

Certyfikaty TOEFL — określają biegłość używania języka w środowisku akademickim. Analogicznie do TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są kierowane do osób, które planują pracę lub studia za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun