Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekty ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament u notariusza
30 sierpnia, 2020

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest uznawany w kilku tysiącach instytucji, nie tylko w Polsce. Egzaminy wymagają wielofazofych przygotowań. Dzięki nim z łatwością udowodnimy nasze umiejętności na nie jednej rozmowie o pracę, czy podczas składania papierów na studia. Odpowiednio oceniają nasze umiejętności i przedstawiają je na papierze. Nie każde miejsce oferuje nam możliwość podejścia do egzaminu. Taką sposobność oferują tylko specjalne szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu otrzymujemy profesjonalny certyfikat. Gdy zdecydujemy się na podejście do egzaminu, warto jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu dość trudno jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin to inny zakres umiejętności i jest dostosowany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki podzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich ustosunkować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał ze względu na najmłodszych. Określa on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mogą otrzymać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich zdolności i kieruje do następnych starań związanych z nauką języka. Łatwiej jest im na dalszych etapach podejść do trudniejszych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego osobom dorosłym. Zaliczony egzamin udowadnia zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuowanie nauki na wyższym poziomie i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie dostajesz sposobność pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zaliczenie egzaminu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest uznawany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English informuje, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zwolnienie z zajęć języka angielskiego na studiach, czy przystąpienie do nauki w innym kraju w języku angielskim. Posiadając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English jest już poziomem zaawansowanym. Jest honorowany przez największe marki. Informuje, że umiesz już posługiwać się językiem angielskim tak samo w codziennym życiu, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najwyższym certyfikatem z serii Cambridge English. Stwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu jesteśmy już w stanie zrozumieć praktycznie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już możliwość przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin przedstawia praktyczne używanie języka angielskiego w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych predyspozycji. Nauka do tego certyfikatu gromadzi specjalistyczne słownictwo wymagane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest opcja dokładnej oceny poziomu wiedzy. Tłumaczy to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy zaliczenie w formie kilku minutowej rozmowy w języku angielskim. bierze pod uwagę naszą fleksję i wiedzę w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Trzeba brać pod uwagę, że forma egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych predyspozycji językowych, dobrze jest skorzystać ze szkoły językowej. Tam specjaliści ocenią nasz poziom zaawansowania i przygotują nas do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup wiekowych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie w przybliżeniu do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też związane z tym, co pragniemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam potrzebny do konkretnej pracy, za pewne zdecydujemy się na inny, niż w razie składania papierów na anglojęzyczne studia.