Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Technologia upiększania ciała

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele ciekawych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale również modelują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, niepotrzebne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą ciągle ulepszone i efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, innowacyjne techniki sprawiają, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z wcześniej otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody z reguły angażują pracę specjalnych maszyn. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem porządnie regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do włączenia procesów naprawczych oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają szczególny, dodatni wpływ na stan skóry. Tego typu działania przywracają skórze jędrność i elastyczność oraz opóźniają proces starzenia.

W tym zakresie często wykorzystuje się również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także usuwają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zepsute komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia lub opracowane diety. Innowacyjna technologia pozwoliła sporządzić metody, które powodują, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele łatwiej je odessać lub przetransportować do wątroby, a stamtąd zazwyczaj usuwane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego typu zabiegi zwykle mają również dodatkowe korzystne efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zmniejszyć blizny, zmarszczki lub rozstępy.

Istnieje kilka nowoczesnych metod formowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu tkanki tłuszczowej w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją również metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zzwyczaj te zabiegi nie są inwazyjne i przynoszą widoczne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowocześniejsze i efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi i co raz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na różne obszary ciała i tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje niechciane owłosienie z praktycznie każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na zbiór barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. Z tego względu część zabiegów dodatkowo wpływa na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Dla przykładu liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub za pomocą nici liftingujących – wstawianych w głębokie warstwy skóry, aby unosiły i trzymały konkretne partie skóry.