Profesjonalne układanie kostki brukowej Usługi brukarskie i ogrodnicze
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
18 marca, 2017
Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik
Pozabankowe kredytowanie firm
18 marca, 2017

Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – oryginalny sposób na zredukowanie zbędnego owłosienia

Maszynki oraz kremy do golenia, kremy zatrzymujące odrastanie włosków, depilacja woskiem – to przypuszczalnie najtańsze sposoby redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Z całą pewnością sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, natomiast po tym czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest zasadniczy powód odkrycia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. W zasadzie nie jest to koncept nowy, bowiem w ostatnim czasie wiele osób umawiało się na terapię z użyciem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowocześniejszym oraz najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy opracowali, a później wprowadzili do obiegu oba urządzenia, za drugim razem zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę świetlną. Takie rozwiązanie umożliwiło zwiększenie efektywności terapii, skrócenie czasu jego przeprowadzania oraz usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem oraz można ją z powodzeniem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry niezwykle wrażliwej lub ciemnej. Mają możliwość po niego sięgnąć osoby, które posiadają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji lub mają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który otrzymał sporą ilość ekskluzywnych nagród. Co istotne, wcale nie stwarza zbędnych efektów ubocznych.

Najczęściej potrzeba od 3 do 5 zabiegów, ażeby całkowicie usunąć wszelkie włosy. Jeżeli wybierzemy parę partii, przykładowo przedramiona i pośladki jednocześnie, to kosmetyczka może to przeprowadzić w trakcie jednorazowej konsultacji. W rzeczywistości ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia oraz poziomu, na którym znajduje się włos. Pierwszy zabieg redukuje włosy najbardziej zauważalne, najmocniejsze, które są w ostatniej fazie rozwoju. Krótko mówiąc nie wszystkie zwyczajnie wschodzą za jednym razem, dlatego laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa na 100% gwarantuje zadowalające efekty?

Nie ulega wątpliwości są one dużo korzystniejsze niżeli w przypadku depilacji standardowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia potrafią wystąpić tylko indywidualne włoski (przykładowo w wyniku w okresie przekwitania). Kobiety, jakie zdecydowały się na ten zabieg oraz rozpowszechniają swoje opinie na stronach tematycznych w 99% są szczęśliwe z rezultatów. Zwłaszcza, że jest to skuteczna technologia na wrastające włosy. A konkretnie? Groźnym wynikiem nieuważnych depilacji bądź zwyczajnie dyspozycji są nieduże ranki na skórze, zaczerwienione grudki albo krosteczki. Mogą też uwidocznić się stany zapalne, a wówczas konsultacja u specjalisty jest niekiedy nieunikniona. Włosy nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna kumulować się ropa, natomiast wówczas tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, by poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przykłada do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest wykonanie oceny włosków i dostosowanie siły wiązki laserowej. Lasery starszego rodzaju w zasadzie nie posiadają takiej opcji, stąd też przed konsultacją należałoby zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Inteligentny skaner monitoruje wiele paramentów równocześnie, m.in. odcień i zwartość włosków. W ogóle nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie sprawiało ból bądź powstaną poparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako największy walor należy uznać zaoszczędzony czas, bowiem nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie tak, jak realizowaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy również skupywać kolejnych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia domowe, trudzić się z nagrzewaniem wosku i dyskomfortem. Panie wybierają epilację z powodów typowo użytecznych. Mają szansę swobodnie wyruszyć na plażę w bikini, nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krostek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Sporym pozytywem dla kobiet depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia niniejszego bardzo wrażliwego miejsca. Ochładzający żel redukuje siłę odczuwania stopniowych impulsów przekazywanych przez laser. Do pozostałych zalet trzeba zakwalifikować brak efektów ubocznych po zabiegu (trzeba jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle bardzo drogie, dlatego warto przeszukać miejscowe propozycje i sprawdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Interesujące fakty

Podczas trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus możemy uwolnić się od prawie 90% włosów

Z wykorzystaniem Palomar Vectus można niszczyć włosy chociażby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było minimalizować zbędne owłosienie

Można wyszczególnić cztery modele laserów, stosowanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli zainteresowała Cię depilacja, najedź w link i zobacz najczęściej zadawane pytania.