Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dobry Dj na event
23 grudnia, 2016
Dj Warszawa
Jak znaleźć dobrego DJ-a w Warszawie?
28 grudnia, 2016

Pneumatyka to dyscyplina nauki opierająca się na opracowywaniu i używaniu urządzeń, których mechanizmy w głównej mierze opiera się na energii generowanej przez sprężone powietrze. Jest to jeden z popularniejszych stosowanych źródeł energii. Ma ono zastosowanie w szeroko pojętym w produkcji, budownictwie czy motoryzacji.

Na szczęście nie jest to metoda osiągalna jedynie dla większych przedsiębiorstw, gdzie wykorzystuje się wielkogabarytowe urządzenia do seryjnej produkcji. Narzędzia pneumatyczne są ogólnodostępne, na rynku można kupić m.in. wiertarki pneumatyczne, nitownice, młoty pneumatyczne, jak i ubijarki do betonu.

Narzędzia pneumatyczne? Dlaczego nie!

To, co daje narzędziom pneumatycznym ogromną przewagę nad elektrycznymi maszynami, jest fakt, że mają one zdecydowanie większą siłę, którą można zmniejszać lub zwiększać i zsynchronizować do aktualnie wykonywanej czynności.

Narzędzia pneumatyczne nie zawierają elementów elektrycznych (w tym także silnika), dzięki czemu są bardziej bezpieczne, zwłaszcza jeśli chodzi o ich zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie zachodzi wyższe niebezpieczeństwo pojawienia się pożaru (jak ma to miejsce w zakładach samochodowych, zakładach lakierniczych czy zakładach stolarskich). Co więcej – ze względu na brak komponentów elektrycznych, urządzenia pneumatyczne nie przegrzewają się w trakcie długotrwałej eksploatacji.

Mając na uwadze, że narzędzia pneumatyczne są napędzane sprężonym powietrzem, ich waga w porównaniu z urządzeniami elektrycznymi jest prawie o 1/2 mniejsza. To ważne tym bardziej w czasie pracy na cały etat, gdy kilkugodzinne sterowanie ciężkim narzędziem ma możliwość niekorzystnie odbić się na kondycji zdrowotnej.

Narzędzia pneumatyczne mają mniejszą wagę ale również są mniejsze, co oznacza, że można o wiele łatwiej nimi operować, nawet w ciężko dostępnych miejscach. Narzędzia pneumatyczne pewnej marki, takiej jak Chicago Pneumatic (nazywane w skrócie narzędziami CP), są tak opracowane, aby ich kształt był ergonomiczny, dzięki czemu nie ma ryzyka, że podczas pracy przyrząd na przykład zostanie wypuszczony z dłoni.

Kolejną zaletą narzędzi pneumatycznych jest to, że nie generują one iskier, jak w przypadku innych maszyn zasilanych elektrycznie. Mając na uwadze, że w zakładach mechanicznych obecność materiałów palnych jest nieodzowna, to także trzeba pamiętać, że są sytuacje, gdy występuje potrzeba zamontowania w pojeździe instalacji gazowej – dzięki narzędziom pneumatycznym praca ta jest o wiele prostsza a także bezpieczna.

Narzędzia te są również wytrzymałe na zmiany temperatur, nawet jeżeli są one skrajnie wysokie lub niskie. Tego rodzaju sprzęt może być wykorzystywany na potrzeby zewnętrznych prac, a także w miejscach wyróżniających się wysokim zawilgoceniem. Inną korzyścią narzędzi pneumatycznych jest fakt, że wykorzystywana w nich siła napędowa – powietrze – nie nie przyczynia się do zanieczyszczenia otoczenia.

Żeby narzędzia pneumatyczne działały przez wiele lat, warto pamiętać o jednej fundamentalnej kwestii, a mianowicie o częstym naoliwianiu poszczególnych części.

Za ile można kupić narzędzia pneumatyczne?

Jeżeli chodzi o ceny narzędzi pneumatycznych, to są one podobne do cen narzędzi zasilanych prądem przy czym koszty eksploatacji są niższe. Dobrze jest też odnotować, że narzędzia pneumatyczne rzadziej ulegają awarii, a ich naprawa i koszt części w niektórych przypadkach jest wyraźnie mniejszy w zestawieniu z naprawą innych urządzeń.

Chicago Pneumatic – profesjonalne narzędzia pneumatyczne

Które narzędzia pneumatyczne kupić? Jeżeli chodzi o polski rynek, to zbiór narzędzi pneumatycznych jest całkiem spory, jednak jedną z najpowszechniejszych, jeśli nie wiodących, jest nadmieniona przed chwilą firma Chicago Pneumatic, której sprzęt jest chętnie zachwalany za to, że posiada większą siłę niż maszyny o porównywalnych parametrach.

Chicago Pneumatic w swojej rozległej i ciekawej przeszłości często pokazywało, że zasłużyło na to aby być liderem i najchętniej nabywaną marką jeśli chodzi narzędzia pneumatyczne. Marka Chicago Pneumatic została założona pod koniec XIX wieku. Jako firma specjalizująca się w wytwarzaniu narzędzi pneumatycznych, Chicago Pneumatic niejednokrotnie dowiodło, że jej rozwiązania pionierskie jeżeli chodzi o przemysł, budownictwo lub inżynierię samochodową.

Chicago Pneumatic było obecne między innymi przytworzeniu Golden Gate a także Statuy Wolności, gdy na czas prac budowlanych korzystano z narzędzi CP. Narzędzia Chicago Pneumatic były także używane podczas wywiercania dołów pod szyby naftowe. Marka jest znana też z tego, że w ubiegłym stuleciu wypuściła silnik Diesla, który był użyty podczas wyścigów rajdowych na starym kontynencie. Chicago Pneumatic zasłynęło także tym, że jako jeden z pierwszych producentów wprowadził do swojego asortymentu nitownice oraz opracowało pierwszy model klucza pneumatycznego.

Obecnie Chicago Pneumatic posiada w swojej ofercie szeroki zestaw narzędzi pneumatycznych i sprzętu, które mają swoje zastosowanie w warsztatach mechanicznych a także w przemyśle. W Polsce narzędzia CP sprzedaje oficjalny partner, możesz go sprawdzić wybierając ten adres: Chicago Pneumatic.