Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia szczękowa – zabiegi stomatologii estetycznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020

Najnowsza klimatyzacja i rekuperacja

Czyste powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na naszą wydajność. Najlepsza jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, wyznaczają fundament naszego komfortu oraz pozytywnie oddziałują na motywację oraz zdolność działania. By zagwarantować sobie przyjazne warunki zwykle rozważamy kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej kontroluje temperaturę wewnątrz budynku zapewniając nam komfort w czasie upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Tutaj świetnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Na czym polega rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby zdobyć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, gdy liczymy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury wewnątrz budynku, zapewniając ochłodę oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach zwykle wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część odpowiada za chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się tylko latem. Wiele klimatyzatorów potrafi także ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to co prawda lokalnego ogrzewania oraz innych grzewczych systemów, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele różnych czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat ciepła. Z reguły wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ocieplić, do czego wykorzystywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Tak zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator posiada filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam energooszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz mieszkania jest połączenie obu tych systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza sporo różnych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort wewnątrz budynku i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy występowanie niechcianych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Bydgoszcz