Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa telewizorów w Łodzi
15 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
angra art – profesjonalne usługi i szeroki asortyment
22 października, 2016

Ocieplenie budynku to praktycznie jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze w trakcie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W sklepach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak w miarę rozwoju badań nad nowoczesnymi sposobami ocieplania mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami prekursorskie. Twórcy materiałów izolacyjnych poszukiwali produktu, który realizowałby normy zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Istotny był także wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, gdyż wcześniej stosowane rodzaje nie dość, że były mało praktyczne, to mocno pyliły (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach prac nad wynalezieniem nowoczesnej technologii izolacji, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

W szybkim tempie stwierdzono, że pianka z poliuretanu jest produktem wysoce praktycznym, gwarantującym perfekcyjną izolację termiczną nie tylko domów, ale również hal magazynowych. Konsumenci uwielbiają piankę za precyzyjne krycie konkretnej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, oraz za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu cienkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? O tym dowiecie się czytając dalej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Wyróżniamy dwa rodzaje pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki różni przede wszystkim budowa, ale także sposób wykorzystania. Systemy zamkniętokomórkowe używa się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Stosuje się je przy docieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro cechuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie wchłania wilgoci i może być używana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa stosowana jest zwłaszcza w izolacji wnętrza budynków (poddasze i ściany działowe). Konstrukcja pianki, jak sama nazwa sygnalizuje składa się z komórek o otwartej budowie, poprzez co perfekcyjnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest ekologiczna, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Największym problemem związanym z ociepleniem budynku jest powstanie tak zwanych mostków termicznych. Wykorzystanie pianki pro całkowicie likwiduje ów problem, albowiem surowiec trafia do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na placu budowy. Dzięki zastosowaniu specjalnych maszyn sprężających pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje o wiele mniej powierzchni niż standardowe materiały ociepleniowe. Co więcej usztywnia konstrukcję domów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co niejednokrotnie jest elementem kluczowym przy doborze metody docieplenia. A co z jej wykorzystaniem? Z pianki Pro można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Korzyści stosowania pianki PUR

Pianka poliuretanowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych technik izolacji. W zasadzie dlatego, że przy jej użyciu minimalizuje się powierzchnię nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla otoczenia i niegroźna dla osób z różnego typu uczuleniami. Gwarantuje najlepszy stopień izolacji ciepła w wnętrzach obiektów budowlanych, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po kilku latach od jej aplikacji. Nie dość, że zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach w zimę, to jeszcze zapobiega przed ich ogrzaniem w lecie. Niski parametr nasiąkania wody powoduje, że w ociepleniu nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni aspekt, o którym trudno nie napomknąć, to łatwa aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najciaśniejsze powierzchnie bez najmniejszego kłopotu. Jej budowa gwarantuje doskonałą przyczepność do jakiegokolwiek rodzaju podłoża.

Odpowiednie ocieplenie domu to gwarancja komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy budynków ocieplonych pianką PUR deklarują, że taka izolacja jest najbardziej efektywna i najprostsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i styropianu są bardzo porównywalne, dlatego przy wyborze metody docieplenia budynku warto pomyśleć o nowatorskich systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja wydatków ale również czasu.

Jeśli zdecydujecie się na ocieplenie pianką, kolejnym etapem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko budynków mieszkalnych, ale także fabrycznych. Produkuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od ociepleń poliuretanowych, którzy nie boją się żadnych wyzwań. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: docieplenia pianką pro.