Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
21 marca, 2017
Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet
Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet
22 marca, 2017

Skuteczne zwalczanie owadów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Owady żyją w budynkach mieszkalnych, w wielkich zakładach przemysłowych i w przyrodzie. Ogólnie rzecz biorąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie ma miejsca na ziemi w którym nie żyją szkodniki. Poszczególne z nich przystosowały się nawet do życia w skrajnych warunkach – w temperaturze sięgającej 40 stopni i w arktycznym mrozie. Jesteśmy zwyczajnie skazani na życie z tymi przeważnie niepożądanymi gośćmi.

Insekty takie jak pluskwy, karaczany, czy muchy przesyłają niebezpieczne dla zdrowia wirusy. Z kolei spuszczele pustoszą drewno, nagminnie wykorzystywane do konstrukcji budynków mieszkalnych. Nie dziwi zatem informacja, że każdy z nas marzy o tym by je wyeliminować.

Metody likwidowania owadów są rozmaite, od proszków zwilżanych po fumigację. Bardzo ważne jest żeby w poszczególnym przypadku skonsultować się z fachową instytucją zajmującą się dezynsekcją, która dobierze właściwe techniki i starannie ochroni dom, czy też obiekt przemysłowy.

Usuwanie owadów to zazwyczaj konieczność. A uwierzcie nam, insekty takie jak karaluchy, czy pluskwy zszargały nerwy nie jednej osobie. Jeśli także masz kłopot z tymi nieprzyjemnymi owadami, sprawdź co możesz zdziałać, by pozbyć się ich raz na zawsze.

Pluskwa domowa – jak sobie z nią radzić?

Pluskwy domowe to niewielkie (długość ciała pluskwy to jedynie 6mm) insekty, które żywią się krwią organizmów stałocieplnych. Bardzo często mamy możliwość je zlokalizować w pobliżu żywiciela, czyli na roletach okiennych, w zakamarkach łóżek, czy w dywanie. Ugryzienie pluskwy nie przysparza bólu. Jednakże na ciele osób uczulonych na te robaki może pojawiać się charakterystyczny i męczący obrzęk, podobny do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to absolutny dramat. Lubią wilgotne środowisko, stąd też przeważnie mamy możliwość je spotkać w budynkach campingowych wybudowanych nad wodą, lub w okolicy lasu. Metody usuwania pluskiew są diametralnie różnorodne. Przy wykryciu tych pasożytów powinno się konkretnie wysprzątać mieszkanie – odkurzyć i przemyć popularnie dostępnymi środkami chemicznymi wszelkie kąty. Jeśli to nie nic nie zmieni potrzebna jest wizyta firmy wykonującej dezynsekcję. Pewnie zrealizuje ona zabieg zamgławiania, który w całości wyeliminuje pluskwy z obiektu.

Zwalczanie karaluchów

Obserwując biegnącego po podłodze karalucha przechodzą po plecach ciarki. Cienkie ciało usprawniające funkcjonowanie w ciasnych szczelinach. Pazurki gwarantujące wspinanie się po stromych pomieszczeniach i te obracające się w każdą stronę czułki. Pasożyt jak z horroru, który mieszka w naszych pokojach. Prusaki, czy bardziej specjalistycznie oznaczane karaczany prusaki często przebywają w szpitalach, kuchniach, obiektach gastronomicznych i obiektach lokalowych gdzie mają dostęp do resztek produktów konsumowanych przez człowieka. Te insekty zatruwają produkty spożywcze i co straszniejsze, transportują niezwykle groźne zarazki powodujące choroby takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów polega na przygotowaniu specjalistycznej trutki przyrządzonej z zaawansowanych płynów chemicznych.

Jak pozbyć się korników?

Kornik drukarz, horror każdego leśnika, to szkodnik przynależny do chrząszczy z rodziny kornikowatych. Ten niewielki pasożyt (wielkość ciała osiąga najwyżej 9 mm) atakuje słabe i stare drzewa, doprowadzając niejednokrotnie do degradacji dużych obszarów leśnych. Chętnie pasożytuje na świerkach pospolitych, jednak nie pogardzi takimi gatunkami drzew jak jodła, sosna i modrzew. Batalia z tym niszczycielem jest bardzo uciążliwa, ponieważ korniki rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Ich kompletne wyeliminowanie nie jest niewykonalne, ale jest dość skomplikowane. Przynoszącą efekty procedurą usuwania korników jest fumigacja. Jest to proces likwidowania szkodników drewna przy użyciu gazu lub dymu. Dezynsekcja gazowa zmierza do 100% likwidacji korników, nie szkodząc przy tym właściwościom drewna.

Owady to dolegliwość całego świata. Szkodniki żyją bowiem niezależnie od realiów temperaturowych i materialnych. Niezwykle często ludzie kojarzą występowanie insektów z biedą, co znaczy tylko, jak mało o nich wiedzą. Dla porównania karaluchy występują w bardzo wystawnych domach, gdzie mają dostęp do różnych posiłków. Zdarza się również że widywane są w eleganckich kawiarniach, gdzie pracownicy dbają o standardy czystości. Nigdy nie wiesz gdzie masz możliwość natrafić na te robaki. Ale masz już pojęcie jak możesz się przed nimi bronić.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilkunastu lat działa na polu dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Korzystając z profesjonalnych środków chemicznych w ekspresowym czasie eliminuje wszelkie pasożyty z budynków mieszkalnych i użytkowych. Znakomicie radzi sobie z usuwaniem insektów, które nie są chciane w naszych domach. Firma Insektpol troszczy się o nasz komfort i zdrowie, stosując skuteczne i innowacyjne technologie eliminacji insektów. Dostarcza swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to zaufanie, precyzja i profesjonalizm w tępieniu insektów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Kliknij na stronę przedsiębiorstwa Insektpol i skontaktuj się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie pluskiew Warszawa