Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Skuteczne zwalczanie owadów
22 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Nogi drewniane, balustrady, tralki, poręcze – wszystko dla Twojego domu
24 marca, 2017

Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca

Na początku musimy wyjaśnić, do czego w sumie aplikator etykiet służy. Mianowicie jest to maszyna seryjna, której zadaniem jest przylepianie banderol na rozmaite rodzaje produktów. Wzorem mogą być butelki z żubrówką lub wódką. Mają owalny kształt i zazwyczaj są zrobione ze szkła. Etykieciarka nakłada na nie nalepkę z istotnymi informacjami: nazwą placówki dostarczającą trunek, nazwą alkoholu, datą ważności itp. W przypadku napojów wysokoprocentowych, np. tequili, etykieciarka musi obligatoryjnie nakleić również banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo znanych firm produkujących aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma zastosowała w praktyce kilka metod przyklejania etykiet: banderole samoprzylepne, banderole na zimny klej, etykiety nacinane, etykiety termokurczliwe. Aplikator etykiet potrafi przylepiać etykiety na wielorakie typy produktów, m in. na potrzeby napojów (napoje energetyczne, słodkie soki, gazowane nektary), do żywności (oleje jadalne, zupki dla dzieci, świeże mleko), do kosmetyków (kremy dla kobiet, balsamy, kremy do depilacji) i wiele innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najlepsze koncepcje, jeśli chodzi o znaczenie towarów. Od jakiegoś czasu innowacją jest technika Adhesleeve, która polega mówiąc skrótowo na tym, iż każdorazowa etykieta posiada charakterystyczne prążki kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując ten wytwórca zajmuje się wytwarzaniem takich etykieciarek, jak: Futura, Rollmatic czy Rotaxa. Wybrane modele potrafią przenosić banderole na wolnych opakowaniach i tych wypełnionych piwem, kosmetykiem lub pożywieniem.

Należałoby na pewno rozważyć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, m in. wieloczłonowej. Za jej sprawą mamy możliwość znaczyć równolegle chociażby 6 produktów. Wynik ostateczny jest zależny od ilości stacji, w jakie będzie uzbrojona oraz od wielkości karuzeli – bo etykieciarki rotacyjne inaczej określa się mianem „karuzelowych”. Opakowania puste bądź z produktem są gromadzone wokoło nadrzędnej stacji, która obraca się i w tym samym czasie wprowadza etykiety.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

Jeżeli producent żywności, alkoholu albo kremów planuje posiadać pewną maszynę do wprowadzania etykiet na opakowania, to powinien wybrać rzeczywiście P. E. Labellers. W Polsce funkcjonuje ledwie kilka przedsiębiorstw, jakie zajmują się sprowadzaniem tak profesjonalnych urządzeń taśmowych i późniejszym ich serwisem. Warto jednakże zainwestować w coś, co będzie wykorzystywane do masowej produkcji przez wiele lat. Aplikator etykiet mamy szansę dopasować do linii wytwórczej, którą aktualnie ma określona firma.

Zasadniczą korzyścią jest sama procedura Adhesleeve, jaka udostępnia perspektywę eliminacji niepotrzebnych kosztów, przykładowo kosztów składowania kleju, wydatków na rozczynniki (wykorzystywane są w etykieciarkach eksploatujących gorący klej), pokrywania kosztów ponadplanowego czasu mechaników trudniących się przeglądem układów klejowych. Dużym pozytywem jest to, że w ogóle nie musimy utrzymywać zawodowców – mianowicie zleceniobiorców z wysokimi umiejętnościami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest faktycznie prosta. Następuje przy użyciu panelu dotykowego.

Możemy ponadto liczyć na mniej postojów na linii przerobowej, lepszą odporność etykiet i zredukowanie wydatków na energię (są powiązane z ogrzewaniem kleju w różnych modelach aplikatorów etykiet).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy wyjątkowe właściwości: atrakcyjną cenę, ergonomiczność i bezpieczeństwo. Projekt któregokolwiek aplikatora etykietek jest na każdym kroku dostosowywany do oczekiwań Kontrahenta. Istnieje opcja postawienia tej maszynerii na jak najmniejszej przestrzeni i jednocześnie nie zostają złamane regulaminy BHP. Każda spośród nich posiada opływowe ramy oraz specjalne osłony, ażeby zatrudniony w trakcie eksploatacji maszyny mógł poczuć się komfortowo. Porządkowanie, serwis, przezbrojenia – są bardzo łatwe.

Koszt etykieciarki zależy zwykle od jej typu, zatem od techniki, w jakiej następnie będzie pracować. Ważne jest też to, czy Kontrahent jest zainteresowany kupnem całkowitej linii przemysłowej czy jedynie samego aplikatora etykietek. Korzyścią ze stosowania pionierskiej technologii jest to, iż inwestycja zwróci się z pewnością w szybkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers rzadko ulegają awarii i bynajmniej nie są przyczyną długookresowych przestojów. Przeważnie w tych sytuacjach są rozpatrywane: współczynnik awaryjności i średni okres przestoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest wyposażyć linię produkcyjną w inne nowoczesne maszyny, przykładowo kontrolery opakowań, zakrętarki lub nalewarki. Na efektywność produkcji mają wpływ wszystkie urządzenia, jakie biorą udział w generowaniu produktów i sami pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej grupy czynników niżeli parametry techniczne.

Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej o nakładaniu etykietek na opakowania, wejdź w ten link – Etykieciarki