Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Kawa – początek dobrego dnia
24 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
27 września, 2016

Kredyt to często jedyne rozwiązanie na szybkie zdobycie niezbędnych w danej chwili pieniędzy. Wielu z nas nie może sobie pozwolić nabycie domu, samochodu czy na sfinansowanie wyśnionej wycieczki. Jakby było tego mało dochodzą jeszcze inne nieoczekiwane wydatki. Wtedy wzięcie kredytu okazuje się niezbędne. Na podstawie najnowszych badań statystycznych niespełna 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 roku życia) spłaca kredyt. Sumarycznie wszystkie te osoby muszą spłacić 6,2 mld złotych. Identycznie wygląda cała sytuacja. Blisko 1/2 naszych rodaków jest zadłużonych w bankach i innych instytucjach finansowych. Całkowicie liczba takich osób wynosi ponad 15,2 miliona dorosłych Polaków.

Zaciągając pożyczkę liczymy się z opłatą dodatkowych odsetek. Oprocentowanie kredytu jest swoistym wynagrodzeniem dla banku, zwracanym za możliwość dania nam pożyczki pieniężnej. W ciągu całego życia mamy możliwość uzyskać kilka kredytów, co uwarunkowane jest od stanu zdolności kredytowej. Żeby prościej było nam oddawać zadłużenie, wiele placówek bankowych daje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to duże ułatwienie, szczególnie w przypadku gromadzących się odsetek. Bank sumuje wszystkie zaciągnięte przez nas pożyczki w jedną, ujednolicając przy tym stopy procentowe i warunki spłaty kredytu. Jeśli męczy Cię spłata kredytów, dalej podpowiemy Ci się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz również o najkorzystniejszych ofertach konsolidacji chwilówek i zobaczysz ranking instytucji oferujących takie rozwiązania.

Po czym rozpoznać kredyty konsolidacyjne?

Generalnie rzecz biorąc kredyty konsolidacyjne są bardzo podobne do normalnych kredytów gotówkowych. Są oprocentowane i najczęściej spłacane są w miesięcznych ratach. Fundamentalną różnicą, widoczną gołym okiem, jest wyrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny zrzesza bowiem wszystkie zaciągnięte zadłużenia w jedno. Bank ujednolica stopę procentową, dzięki czemu nie spłacamy kilku kredytów, tylko jeden. Ponadto otrzymując kredyt konsolidacyjny możemy liczyć na wydłużenie okresu jego zapłaty. Konsolidacja długu jest możliwa poprzez pomniejszenie kosztów jego obsługi. Dzisiaj banki proponują nam możliwość konsolidacji kredytów, nie bacząc na ich formę. Mamy szansę zatem ujednolicić kredyt hipoteczny z niewielką pożyczką, albo pożyczkę zaciągniętą na otwarcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Jak już powiedzieliśmy wcześniej kredyt konsolidacyjny to niezbyt skomplikowana zamiana dotychczasowych zobowiązań finansowych z różnych banków na jeden kredyt spłacany w jednej placówce finansowej. Wiele osób zastanawia się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Najpierw warto jest zebrać wszelkie wiadomości na temat swoich długów. Musimy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i obecny wyciąg z konta (przedstawiający 3 miesiące wstecz) potwierdzający obecne dochody. Na wizytę z doradcą kredytowym dobrze jest również przynieść ważny dowód tożsamości. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją, bank udzieli Ci odpowiedzi czy może ujednolicić Twoje długi. Wówczas otrzymasz informacje o tym na jakich warunkach bank skonsoliduje Twoje kredyty.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Współcześnie praktycznie każdy bank udziela swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Warunki zdobycia takiego kredytu są ogromnie zróżnicowane. Jest to zależne w zasadzie od pozycji banku, a także od zabezpieczeń proponowanych rozwiązań finansowych. Ciekawe oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP oferowany jest jedynie w polskiej walucie, jednak Klienci mogą dostać tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w przeciągu roku. Bank PKO BP gwarantuje również możliwość dobrania dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest na ujednoliconą spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank daje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Okres spłaty może być wydłużony na 10 lat. Tolerowane są rozmaite źródła przedstawiające stan konta. Bardzo istotne jest, że kredyt konsolidacyjny może być zaciągnięty przez dwie osoby, które nie łączy żadne pokrewieństwo. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING cechuje się długim terminem spłaty, sięgającym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość dopasowania typu opłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to duże ułatwienie dla osób, które w efekcie utraty dochodów lub nagłej zmiany stanu zdrowia nie są w stanie spłacić kilku kredytów za jednym razem. Każdego z nas może w przyszłości spotkać sytuacja,w której będziemy musieli wziąć kredyt lub szybką pożyczkę. Wchodząc w dorosłe życie będziemy chcieli zadbać o swoją swobodę. Dziś kupno domu, czy samochodu kojarzy się Polakom z wzięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze pensje nie dają nam wielu możliwości, a życie biegnie nie ubłaganie na przód. Na stronie konsolidacja.eu odnajdziecie wiele fachowych informacji dotyczących konsolidacji kredytów. Profesjonaliści doradzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie przejść na witrynę i zapoznać się z podstawowymi wiadomościami o konsolidacji: kredyty konsolidacja.