Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo z minibrowaru – maszyny do produkcji
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom na sprzedaż
30 sierpnia, 2020

XXI wiek to nieustanny rozrost modelu konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieustannie rozglądają się za czymś nowym i chcą mieć więcej i więcej. Niewiele świadczy o tym, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Kupowanie wartościowych artykułów to również, ale pozostają przecież też środki czystości, produkty spożywcze – czyli najzwyczajniej to, co jest nam konieczne do funkcjonowania. Dużo z nas sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i w wyniku tego, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Zbawieniem może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy niemało modelowych osób, nie mających chwili wytchnienia. Zakupy załatwiają w supermarkecie dwa razy w miesiącu, żeby oszczędzić sobie ciągłego ruszania po niezbędne zapasy. Obecnie niektóre sklepy poszły krok dalej i proponują im dowóz zakupów do miejsca zamieszkania.

Powyższa płaszczyzna tyczy się po pierwsze ludzi zarobionych, siedzących w nieskończoność w miejscu zatrudnienia. Nie wyglądają na zachwyconych, gdy powinni zrobić chociażby świąteczne zakupy. To właśnie oni ochoczo czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep online i hurtowo kupują niespodzianki dla rodziny. Mając to na uwadze – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

 

Nakreśliliśmy już fundamentalny powód założenia e-sklepu, a więc powinniśmy przekalkulować jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeśli sklep internetowy ma nam przynieść konkretne zarobki, wówczas startujemy od tak zwanej analizy SWOT. Zbadanie mocnych i słabych stron, perspektyw i zagrożeń to totalna podstawa. Dotyczy to zarówno Waszego nowego sklepu, jak i rywalizujących podmiotów. Powinniśmy dowiedzieć się jakie liczby osiągają, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Krok następny to ustalenie grupy odbiorców. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Otwarty przez nas e-sklep możemy skierować do Nabywcy uniwersalnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu kategorii towarów, ale również dla przykładu przekonywać do siebie po pierwsze Panie, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Rzetelnie sprawdźcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Trzeba mieć świadomość, że założenie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, koniecznie winniśmy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Następna analizowana składowa to oferowane produkty. Kiedy już zdecydujemy się czy zaoferujemy coś specjalistycznego, z mniej popularnej działki, czy też produkty uniwersalne, wyrabiane na dużą skalę, możemy się skupić na starannym wyborze dostawcy. Solidność, terminowość i zaufanie, to być podstawa, na jaką wypada zwrócić uwagę. Rzecz jasna na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Masz już dostawcę? W tym momencie powinniśmy zredagować unikalne opisy produktów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Zagłębiamy się w tym momencie w strefę pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Jeśli pragniemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to wtedy musimy postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – przejrzyste dla Odbiorców, ale także przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – nasza wyrocznia oceni nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie osiągniemy czołowej pozycji w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

 

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – przyszła kolej na udostępnienie określonych systemów płatności. Do najpopularniejszych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Niewąpliwie trzeba również zapewnić Partnerom uregulowanie należności przy odbiorze oraz z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Koncepcja jest, znacie już swoją konkurencję, mamy naszkicowany plan działania i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Teraz trochę spraw technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Niektórym wystarczy choćby bezpłatny software, ale w przypadku rozległej wizji możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena może być dawana wraz z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli tak nie będzie – to w takiej sytuacji musimy ją wykupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W kwestii hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hositngów – mają one zbyt wiele restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

sklep internetowy