Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy i w podróży.
25 września, 2019

Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie spada, co oznacza, że staje się ona zwiotczała i pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chciałyby zatrzymać młodość , mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak te działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody są znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego technika bazuje na energii ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen dodatnio wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być także stosowana na różnych partiach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po pierwszym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest doskonałą metodą usuwania cellulitu, blizn i rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii znajduje się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych substancji tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą wiotką skórę i wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest także wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny i nie widać oznak jakiejkolwiek ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co daje zamierzone oraz długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 17 miesięcy. Co więcej może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podniesienie skóry, która z upływem lat staje się co raz bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się zbyt ciężka, żeby podtrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z różnych surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zazwyczaj są długie na około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat wcześniej lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, jest bardziej precyzyjna i znacznie słabiej oddziałuje na komórki. Tak jak inne metody, laser ma na celu podwyższenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje też na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, aby uzyskać oczekiwany efekt. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności , jak wielką powierzchnię twarzy albo szyi ma poprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe efekty trzeba czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidzialne, a efekty trwałe.