Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna poddaszy
17 września, 2020

Każdy z nas niejednokrotnie zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto dbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów mają także wpływ przyzwyczajenia i jedzenie. Czarna kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także staranna higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w dobrej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i pozwala nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna posiada duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie wolno zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby sporządzić indywidualnie dobrane licówki, stomatolog sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych licówek. Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z różnych materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- dlaczego warto?

Zaawansowany poziom innowacji stomatologii estetycznej pozwala nie tylko skorygować zgrys. Co druga osoba marzy o idealnie białych zębach. Istnieje mnóstwo alternatyw by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym sposobem na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od fachowca. Najczęściej nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg wybielania u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl