Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Termos turystyczny – jaki najlepszy i jak go wybrać?
21 września, 2020

Wybielanie lampą Beyond

Jak wybielać zęby, aby uzyskać oczekiwany efekt?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi technikami od dentysty jest uważane za główny ze skutecznych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę sposobu, da się w krótkim czasie uzyskać biel zębów o parę tonów. Przeważnie wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających ze stosowania np. barwiącej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą kawa, soki czy niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było usuwanie skutków pochłaniania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet leczone zęby mają żółty odcień. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Obok codzienniej pielęgnacji popularnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać fachowe zabiegi wybielające u dentysty, np. naświetlania specjalnymi lampami.

Lampa Beyond

Najbardziej fachowe przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich wymyślonymi do tego nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania daje świetne efekty już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających w stomatologii jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, zapewniająca satysfakcjonujące oraz trwałe skutki już po jednym zabiegu naświetlania. Obok tego taka metoda usuwa do 97% bakterii namnażających się w jamie ustnej i zmniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Ze względu na to wybielanie zębów, choć najbardziej oczekiwane, nie jest jedynym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, obracającym się o 360°, dzięki czemu może zostać dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Poza tym także siła lampy może zostać dobrana do potrzeb pacjenta, według zaleceń lekarza stomatologa. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania

Niejeden marzy o wspaniałym oraz zupełnie białym uzębieniu. Z tej przyczyny na rynku dostępne są różne techniki wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej używanych są ogólnodostępne pasty wybielające . Całkiem efektywnie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Są one dostępne np. w aptece albo w sklepach, ale często jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między nimi.

Nie każdy wie, że dobrym sposobem wybielania zębów jest pełne usunięcie płytki nazębnej u dentysty np. przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem możliwym w klinice dentystycznej są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są na wymiar dobrane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie u dentysty oraz stosuje według ustaleń stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, żeby wybielanie było skuteczne oraz w pełni bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Jak obecnie wiemy wszelkie babcine metody, choć na pierwszy rzut oka działają, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz często podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże sprawdzić, która technika z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Co więcej sprawdzi zdrowie jamy ustnej oraz podpowie, czy przed wybielaniem konieczne jest najpierw ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , należy pamiętać o tym, aby pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Najbardziej znane żele czy nakładki wybielające warto nabyć w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji dentysty. Wielkie promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego warto zdecydować się na fachowe wybielanie w klinice dentystycznej. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a na podstawie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zauważysz skutki wybielania ?

Warto wspomnieć, że wybielanie nie działa natychmiast. Np. wybielanie metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki efekt, ale należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Przeważnie tuż po wybielaniu należy również stosować tzw. białą dietę, żeby nie popsuć świeżo osiągniętego efektu. Jeśli utrzymamy się zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

Kiedy wybielanie zębów nie działa? Usunięcie przebarwień wynikających z diety pokazuje naturalny kolor zębów, a one często nie są do końca białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają kolor np. z powodu stosowanych leków albo w przypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie osiągniemy doskonałej bieli preparatami wybielającymi zęby z drogerii, ani fachowym wybielaniem w klinice dentystycznej.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W tej sytuacji proponujemy inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Dobrym sposobem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie na stałe aplikujemy na zęby, mają wiele zalet. Poza tym, że możemy dostosować ich kolor według preferencji pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać też drobnej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Dlatego też warto przed wybielaniem porozmawiać z dentystą, aby stwierdził, która technika będzie skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń