Optymalizacja stron WWW na WordPress
17 września, 2020
Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość online

Z jakiego powodu warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów korzystania z usług biura rachunkowego można wyróżnić dużo. Nawiązując współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że osiąga się styczność z wykształconym księgowym, to jeszcze wysokiej jakości obsługę. Choć głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba dodać, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny aktywów i pasywów, tworzy zestawienia sald i obrotów i segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym oznacza, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad zgodnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy finansowe sprawozdania, a także składa deklaracje podatkowe i ZUS. Owocna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się aktualizuje, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja i szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały poprawną strukturę, konieczne dane i utrzymują konieczny porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, by otrzymywać dokumenty na czas i jak im pomagać w biznesie. Oprócz tego klienci biura rachunkowego zazwyczaj uzyskują dostęp do informacji, a nawet pełną pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze pracuje w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o wprowadzonych zobowiązaniach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność oraz łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie finansowe operacje działalności gospodarczej ewidencjonowane są przez dokumenty księgowe. Na ich bazie można dokonać prawidłowych rozliczeń, dlatego są istotnym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, by dokumenty przychodziły bez braków oraz miały właściwą strukturę oraz wszystkie niezbędne dane. Istotne, by klient donosił dowody skrupulatnie, żeby księgowa mogła przeliczyć je w odpowiednim terminie.

Sposób przekazywania dowodów do biura rachunkowego często zależy od jego zasad. W niektórych miejscach wymagane jest udostępnianie dowodów księgowych oryginalnych. Gdzie indziej wystarczy właściwie opisana kopia. Czasami dokumenty należy dostarczać do biura , gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe zapewnia bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Nowoczesne biura rachunkowe przeważnie korzystają ze programów księgowości online. Ich główną korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość pozwala na uzupełnianie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy zbierane są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Obok tego te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także ułatwiają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Co ważne programy księgowości online są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby instalujące program bardzo często proponują dodatkowe szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i porady techniczne. Takiego rodzaju programy są regularnie aktualizowane, by były zgrane z najnowszymi przepisami oraz zapewniały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość online, a także dogodnościom w kwestiach dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Ponadto większość biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Oprócz gruntownej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych lub rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Istotnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie ważnym atutem jest zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się zmianami w przepisach albo  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl