Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Skuteczna depilacja – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
5 września, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki pakiet zabiegów, które efektywnie poprawią urodę, bez przymusu stosowania rygorystycznych diet lub ćwiczeń, a na dodatek znaczna część z nich wykonywana jest bez skalpela i nie wymaga specyficznych przygotowań. Kliniki medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają napięcie skóry, usuwają zmarszczki i cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego względu, że razem z postępem technologii stają się znacznie mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji; bardziej dostępne – koszty zabiegów są co raz przystępniejsze; a także znacznie skuteczniejsze. Zabiegi medycyny estetycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Obecnie lasery znajdują szerokie funkcje w klinikach medycyny estetycznej. Realizowane badania i wykorzystujące je w działaniu technologie pozwoliły na radzenie sobie z problemami skóry oraz figurą ciała. Do najczęściej wymienianych funkcji laserów w dziedzinie poprawy urody wliczają się odmładzające zabiegi, usuwające przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a nawet rozstępy lub blizny. Laser stosowany jest też w walce z nadmiernym tłuszczem (np. lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że botox toksyna botulinowa jest znany w medycynie estetycznej od lat, to ciągle odnajduje co raz to nowocześniejsze funkcje. Poza usuwaniem zmarszczek oraz redukcją nadpotliwości co raz częściej używany jest również w leczeniu migren i bruksizmu, a także zmianie wyglądu bez konieczności korzystania z chirurgii plastycznej, choćby poprzez uniesienie opadającego czubka nosa lub łagodzenie poziomej zmarszczki pomiędzy brodą a ustami. Często też botox łączy się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, liftingujące nici to całkiem nowa metoda, która jest znacznie mniej inwazyjna, a daje podobne efekty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich zadaniem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wygładzenie skóry szyi. Wpływa to stymulująco na produkcję kolagenu, co równocześnie wzmacnia, regeneruje i podnosi skórę. W przeciągu 12 lub 18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z racji tego dają lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się także o to, by w ofertach były także zabiegi, które eliminują nadmiar tłuszczu. Dzięki nowoczesnym metodom można łatwo i zazwyczaj bez bólu usunąć tłuszcz z takich części ciała, jak brzuch, pośladki, uda lub ramiona. W zależności od techniki, może być wystarczająca nawet pojedyncza wizyta w klinice kosmetologicznej lub nieduża seria efektywnych zabiegów. Z reguły na rezultaty trzeba trochę poczekać, ponieważ niepotrzebny tłuszcz jest wyrzucany z organizmu za sprawą naturalnego metabolizmu. Jednymi z najlepszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia lub np. liposukcja laserowa. Niestety te zabiegi, chociaż usuwają nawet 30% tłuszczu, nie zastępują diety i ćwiczeń, a zaledwie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest własny materiał pacjenta, pobierany z krwi albo tłuszczu. Zwykle ma to za zadanie odmłodzenie oraz rewitalizację tkanek. Najbardziej popularne w tym dziale jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wstrzykuje się pod skórę przez kilka nakłuć z reguły w obszarze twarzy, szyi, dekoltu albo na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się autoregeneracji: dochodzi do wzmożenia produkcji kolagenu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko poprawiają wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki lub likwidują inne niedoskonałości, ale także są w stanie odtwarzać i regenerować zużyte komórki, co jest używane też w innych specjalizacjach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej zasadniczym zadaniem jest odnowienie i nawilżenie skóry. Polega na podaniu za pomocą igieł kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, witamin i wyciągów z roślin w specjalistycznych koktajlach, które mają niezwykle dobry wpływ na stan skóry. W taki sposób można też wstrzykiwać preparaty wspomagające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) lub przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która hamuje procesy starzenia oraz jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej klinik medycyny estetycznej promuje nie tylko poprawki estetyczne, ale pełną gamę usług, jakie popierają zdrowy styl życia. Zawierają się w tym konsultacje, zabiegi, a nawet badania potrzebne do pielęgnacji zdrowia organizmu. Często są to także fachowe sugestie na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji lub sposobów na relaks. Wszystko ze względu na to, że skóra w dobrej kondycji dłużej zachowuje młodość, jest lepiej odpowiada na działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są zdecydowanie lepsze.