Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
18 września, 2016
Aukcje internetowe - Portal z ogłoszeniami - Ogłoszenia
Aukcje online – idealny pomysł na zakupy
21 września, 2016

W całym łańcuchu transportu samochody ciężarowe odgrywają dziś najważniejszą funkcję. Możliwości tych pojazdów są olbrzymie – przewożą właściwie każdy rodzaj towaru i w odróżnieniu od transportu kolejowego, czy morskiego, dojeżdżają w każde, nawet najbardziej skomplikowane miejsca. Jest to niezwykle istotne przy transportowaniu takich produktów jak paliwo, które przez wzgląd na swoje cechy jest jednym z najczęściej używanych produktów na rynku. Paliwo wręcz napędza świat. W specjalnych przepisach dotyczących transportu drogowego jest ono skatalogowane jako materiał niebezpieczny. Surowe przepisy ADR (globalnej umowie dotyczącej drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych) regulują wymogi stawiane bezpieczeństwu transportu paliwa. Mówią one nie tylko o kwestii postaw kierowców, warunków formalnych, ale także rodzaju pojazdu.

Paliwo transportuje się dzisiaj w cysternach paliwowych. Odróżniamy dwa zasadnicze rodzaje cysterny na paliwo – autocysterny o kubaturze od 6 do 25 m3 i naczepy cysterny o pojemności użytkowej sięgającej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, obok możliwości przewozu paliwa, mogą również transportować substancje płynne, gazowe, spożywcze i chemiczne. Normalnie są one wyposażone w pompy rozładunkowe i licznik mierzenia masy towaru. We wnątrz cysterny znajduje się najczęściej kilka komór, które zapewniają precyzyjną dystrybucję ładunku, jak i możliwość przewozu kilku substancji jednocześnie. Przede wszystkim nowe cysterny paliwowe zapewniają bezpieczny transport, co jest jednym z najważniejszych wyzwań firm transportowych.

Jaką cysternę wybrać? Co jest najważniejsze przy kupnie cysterny paliwowej? Jakie są najistotniejsze reguły przewozu paliwa? Najważniejsze informacje o cysternach znajdziecie poniżej.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – bezpieczeństwo i niezawodność

Nowe cysterny, wprowadzone na polski rynek przez dwie kooperujące ze sobą firmy – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najmniej ważących obecnie cystern, ale również najbardziej nowoczesnych. Cysterny na paliwo Bioecosacim wyróżniają się eliptyczną eliptycznym przekrojem, zastosowanym do maksymalizacji równowagi skrętnej samochodu i obniżenia środka ciężkości. Zestawienie tych dwóch cech powoduje, że cysterna dobrze radzi sobie na trudnych trasach. Niska masa własna i spora ładowność komory sprawiają, że naczepa z cysterną jest idealnym rozwiązaniem dla dużych, jak i małych firm transportowych. Cysterna może przewieźć równocześnie do nawet 28 ton paliwa. Wszystkie elementy, z jakich wykonana została cysterna są zgodne z wymogami ADR. Cysterna została bowiem zbudowana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna posiada możliwość załadunku górnego i dolnego, co znacząco optymalizuje pracę kierowców, jak i pracowników przejmujących produkt. Cysterny paliwowe Bioecosacim to produkt na który warto zwrócić uwagę przy analizie innowacyjnych rozwiązań dla swojej firmy.

Co jest najważniejsze przy zakupie cysterny?

Podstawową i najważniejszą kwestią przy kupnie cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny nie zawsze wydaje zezwolenia na dopuszczenie cysterny do komunikacji drogowej w Polsce. Kupując cysternę za granicą powinno się dobrze upewnić, czy grubość ścianki jest kompatybilna z polskimi przepisami i mieści się w granicach 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy niższej niż 1,8m. Stabilność transportu zależna jest również od zabezpieczeń przed uderzeniem bocznym. Należy skontrolować, czy konkretny rodzaj cysterny ma odpowiednie falochrony i pierścienie (zewnętrzne lub wewnętrzne). Nie mniej znaczące są również części takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i wysokiej jakości tarcze hamulcowe. Cysterna powinna być również wyposażona w przyrząd służący do do pomiaru objętości pompowanej cieczy, co znacząco ułatwia pracę z pojazdem.

Podstawowe warunki przewozu materiałów niebezpiecznych

Paliwa włączane są do ładunków masowych płynnych i niespożywczych . W połączeniu z masą powietrza tworzą zapalne mieszanki co sprawia, że mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla organizmów żywych. Dotyczą ich przepisy ADR, czyli konwencji regulującej drogowy transport ładunków i materiałów niebezpiecznych. W rozumieniu przepisów tej konwencji załadunek paliwa powinien odbywać się przy zastosowaniu metody ciśnieniowej. Kierowca ma obowiązek przed każdym załadunkiem sprawdzić stan techniczny cysterny, jak i pojazdu, którym transportuje towar. Zapełniając cysterny paliwowe powinno się zachować wolną przestrzeń, ze względu na zmieniającą się temperaturę. Kierowca transportujący towary niebezpieczne powinien przedstawić niezbędne dokumenty. Powinien on także dopilnować właściwego oznakowania samochodu. Są to właściwie najważniejsze zasady których egzekwowanie ma wpływ na bezpieczeństwo transportu paliwa w cysternach.

Stabilna konstrukcja cysterny i znakomita jakość materiałów, z których została skonstruowana, to wręcz najistotniejsze wartości, które decydują o bezpieczeństwie kierowców i towarów. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to w zasadzie zespolenie tych dwóch atrybutów. Pracownicy obu współdziałających ze sobą spółek zatroszczyli się o to, aby wszelkie części zamienne były wszędzie dostępne. Po za innowacyjnymi cysternami, firma Bioecosacim oferuje swoim Klientom możliwość wygodnego zakupu produktów. Raty leasingu rozłożone są jest na okres od 36 do 60 miesięcy, , a opłata początkowa wynosi raptem 20% całkowitej ceny cysterny. Spółka zajmuje się także wynajmem cystern paliwowych, rozumiejąc kompleksowe potrzeby swoich Klientów.

Już dziś masz możliwość zainwestować w nowe cysterny w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy na stronę internetową firmy Bioecosacim po szczegółowe informacje: cysterny paliwo.