Szkolenie bezpiecznej jazdy w Toruniu
7 lutego, 2015
Projektowanie ogrodów w Toruniu
5 października, 2015

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd , który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami drogowymi lub mijania. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w transporcie medycznym, służbach ratunkowych lub służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym ryzykiem drogowym, dlatego też kierowca samochodu ratunkowego powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z tym ODTJ Rajder w Toruniu przygotował profesjonalne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

ODTJ Rajder od wielu lat przygotowuje kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązanie do ukończenia szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Obowiązek uczestnictwa w kursie skierowany jest do wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a forma szkolenia, ma na celu przygotowanie ich do radzenia sobie w trudnych sytuacjach drogowych. Podczas szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Na czym polega kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych?

Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związany jest z podwyższonym niebezpieczeństwem wypadku drogowego. Ponadto tacy kierowcy odpowiadają za bezpieczny transport osób. Ze względu na to wypracowanie u nich właściwych reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji na drodze jest podstawowym celem szkolenia. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W trakcie wykładów, kierowcy nie tylko utrwalają sobie obowiązujące przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy omawiają także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. W trakcie części praktycznej kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Dokładne opracowanie programu kursu lepiej przygotowuje kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Wymagania i cena kursu

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, został przygotowany dla osób, które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w kursie powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna posiadać takie dokumenty jak: odpowiednie prawo jazdy i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się już od 650 zł za kurs. ODTJ Rajder zawsze oferuje atrakcyjne promocje dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wydaniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

ODTJ Rajder z siedzibą w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy bogaty wybór szkoleń bezpiecznej, defensywnej i ekonomicznej jazdy. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych kursów na instruktora techniki jazdy. Cechują nas indywidualne podejście do każdego Klienta i doskonałe warunki nauczania z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i skutecznych metod. W naszej szkole zatrudnieni są najlepsi instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, znakomicie przygotowują kierowców do zawodu kierowcy. Z nami zaczniesz jeździć bezpiecznie.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, spytaj się o najbliższe terminy i warunki cenowe, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu: 609 929 090. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to znakomita okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele przydatnych informacji – kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych